Diyanet’ten Kısa Film-Foto Yarışması

2 Nisan 2019 Salı

Diyanet İşleri Başkanlığı'nca düzenlenen "Ailemde İyilik Var" temalı ulusal fotoğraf ve kısa film yarışmasına başvurular devam ediyor.  Aile konusunda toplumsal farkındalığın artırılmasını amaçlayan yarışmada, iyilik hikayeleri ve bu hikayeleri anlatan fotoğraflar yarışacak.

''Ailemde İyilik Var'' temalı hikaye ve görsellerin yarıştığı yarışmaya başvurular sürüyor

Diyanet İşleri Başkanığı, özenle üzerinde durduğu “Aile” ve “İyilik” kavramlarına bu kez, düzenenlenen bir yarışmayla toplumun dikkatine çekmeye çalıştı. "Ailemde iyilik var" temalı ulusal fotoğraf ve kısa film yarışması düzenlendi.

İyilik öyküleri ve görsellerin yarışacağı yarışmanın, başvuruları sürüyor. 

Yarışmacıların sözkonusu iddialı iyilik hikayeriyle ilgili görseli, bizzat aile@diyanet.gov.tr üzerinden Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanlığına iletmeleri gerekiyor. Son başvuru tarihi ise 10 nisan 2019

Eserlerin değerlendirilmesinin ardından Mayıs ayının başında ödül töreni düzenlenerek yarışmada dereceye girenler ödüllendirilecek. Kısa film dalında birinciye 15 bin, ikinciye 10 bin, üçüncüye 5 bin lira para ödülü verilecek yarışmada, mansiyon ödülü ise bin 500 lira olarak belirlendi. Fotoğraf yarışmasında tek mercek yansıtma dalında birinciye 7 bin 500, ikinciye 5 bin, üçüncüye 3 bin lira verilecek, mansiyon ödülü ise bin 500 lira olacak. Fotoğraf yarışmasında akıllı telefon dalında ise birincilik ödülü 5 bin, ikincilik ödülü 3 bin 500, üçüncülük ödülü 2 bin, mansiyon ödülü ise bin lira olarak açıklandı.