Diyanet’ten Umre Uyarısı

30 Ekim 2017 Pazartesi

Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan vatandaşlara umre uyarısı geldi. Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Enver Günenç; Mübarek topraklara umre ibadeti için gitmek isteyen müminlere “denetimsiz, ruhsatsız, izinsiz seyahat firmalarıyla kutlu yolculuğa çıkmayın” dedi.

Kutsal topraklara gitmek, Beytullah’ı, peygamber efendimizin kabri şerifini ziyaret etmek her müminin en büyük hayali. Her yıl yaklaşık 100 bin kişi bu hayalle yola çıkıp, mübarek topraklara gidiyor, umre ibadetini yerine getiriyor. 

'Denetimsiz, Ruhsatsız Seyahat Firmalarıyla Kutlu Yolculuğa Çıkılmamalı'

Diyanet İşleri Başkanlığı da bu kutlu yolculuğun kusursuz bir şekilde geçirilmesi için büyük bir özveriyle çalışıyor. Ancak kimi turizm şirketleri aynı itinayı göstermiyor. Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü de özellikle izinsiz umre turu düzenleyen şirketlere karşı vatandaşları uyardı.

Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Enver Günenç, denetimsiz seyahat firmalarını tercih eden vatandaşların bazı mağduriyetlerle karşı karşıya kalabildiğini söyledi. 

Günenç’e göre mübarek toprakların feyzinden en güzel şekilde yararlanmak için güvenilir şirketlerle yolculuğa çıkılmalı.