Diyanet TV, Ramazan Ayına Hazır...

20 Mart 2023 Pazartesi
Diyanet TV, Ramazan Ayına Hazır...

Diyanet TV, Ramazan Ayına Hazır... 

Diyanet TV, Ramazan Ayına özel yepyeni programlar hazırladı.

Diyanet TV, uzun süren hazırlıkların ardından Ramazan Ayının manevi iklimini evlere taşıyacak. İftar-sahur programlarının yanı sıra birbirinden özel programlar da Ramazan Ayında izleyiciyle buluşacak.

İftar-Sahur Programları

Rahmet ayı Ramazan’ı Kur’an’la, ilimle, tefekkürle geçirmek için ipuçları veren Diyanet TV, hazırladığı Ramazan Ayına özel programlarla evlere konuk olacak. Rahmet ve mağfiret ayı Ramazan’da bu sene dayanışmanın önemine dikkat çekilecek. 

Diyanet İşleri Başkanlığının 2023 yılı için belirlediği “Ramazan ve Dayanışma” temalı içeriklerin ekrana taşınacağı Diyanet TV’de sahur ve iftar vaktinde dini sohbetlerle dayanışma ve yardımlaşmanın önemi ele alınacak. 

Diyanet TV’de sahurun bereketi, "Bereket Vakti" programıyla yaşanırken "İftarı Beklerken" programıyla iftarın coşkusu izleyiciyle buluşacak.

"Bereket Vakti" programında, Kur’an tilaveti, meal okumaları ve Ramazan’a dair sohbetler edilecek. İftarın manevi iklimini, neşesini, coşkusunu ve bereketini evlerimize taşıyacak olan “İftarı Beklerken” de ise kıymetli konuklarla Ramazan’a dair sohbetler yapılacak.

Ramazan Ayında Çocuklara Özel Programlar…

Diyanet TV Ramazan Ayında da çocuklara özel çizgi film ve programları ekranlara getirecek. Çocuklar Diyanet TV’de bu Ramazan Ayında da hem eğlenecek hem de dini değerlerimizi öğrenecek. 

“Elif ve Mim Ramazan’ı Tanıyor” programında Elif ve Mim adlı kuklalarla çocuklar eğlenceli zaman geçirecek. Çocuklara Ramazan ayında gerçekleştirilen ibadetlerin öğretilmesinin yanı sıra sadaka, yardımlaşma, paylaşma gibi konulara da dikkat çekilecek. 

“İftara Hazırlık”  programında 8 - 14 yaş grubu çocukların iftar sofraları için hazırlayacağı tarifler ekrana taşınacak. Çocuklara yemek yaparlarken bir yandan da sorular sorulacak; doğru cevap veren çocuklar sürpriz hediyeler kazanacaklar.

“Ramazan ve Çocuk” programında ise Ramazan Ayının neşesi çocuklara Ramazan Ayı ile ilgili sorular sorulacak. 2-3 dakika sürecek spot programda çocuklar, "Ramazan nedir?" "Ramazan davulcusu ne yapar?" "En sevdiğin iftar yemeği nedir?" sorularına cevap verecekler.

Yepyeni Kültür – Sanat Programları…

Diyanet TV, “Yaşayan Hazineler” adlı programı Ramazan Ayında izleyiciyle buluşturacak. Kültür-Sanat programlarına bir yenisini daha ekleyen Diyanet TV, “Yaşayan Hazineler” programında ağaç baston yapımından geleneksel ahşap oyuncak yapım ustalığına ahşap baskı ve yazmacılıktan kazaziye sanatına kadar pek çok geleneksel sanatı izleyiciyle buluşturacak. 

“Okur Yazar” programında ise her bölüm; edebiyat dünyasında eser üreten bir yazarın ve okurunun
davet edileceği; edebiyat, sanat ve kitapların konuşulacağı bir sohbet ekranlara gelecek.
  
Birbirinden güzel ve yepyeni programlar Ramazan Ayında da Diyanet TV’de...