Dostlarımıza Sıcak Yuva

27 Eylül 2018 Perşembe

Yaşamı ve doğayı, birlikte paylaştığımız sokak hayvanlarıyla ilgili zaman zaman üzücü olaylar yaşansa da, onları koruma adına yapılan, güzel işler de var. Tunceli’de sokak hayvanları için modern bir barınma merkezi açıldı.

500 hayvanın barınabileceği Sokak Hayvanları Bakımevi açıldı

Sokak hayvanlarının daha sağlıklı ve hijyenik ortamlarda yaşaması amacıyla Tunceli valiliği ve Tunceli belediyesince yapılan “Sokak Hayvanları Geçici ve Rehabilitasyon Merkezi" kuruldu.  

İl müftüsü Aşır Durgun’un da katıldığı açılışta dua da yapıldı. Ormanlık alanda kurulan merkezde yaklaşık 100 kulübe bulunuyor; “17 dönüm araziye hem veterinerlik hizmetlerinin yapılabileceği, hem tedavilerinin yapılabileceği, ardından doğal yaşam alanında gezebileceği, bu bölgemizin ve ülkemizin fonksiyonel ve işlevsel doğal yaşam alanı olacak hayvan barınağını bitirmiş olduk”

Barınakta oluşturulan doğal yaşam ortamıyla hayvanların kendilerini doğal ortamlarında hissetmesi sağlanacak. Sahipsiz sokak hayvanları barınmasının yanısıra merkezde yaralı ve hasta hayvanların tedavisi de yapılacak.