''Dünya Barışı İçin Kudüs'te Barış Sağlanmalı''

23 Mart 2015 Pazartesi
22 Arap ülke liderinin katılacağı “Barışın Kenti: Kudüs” konferansı için Türkiye’de bulunan Ürdün heyeti Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in konuğu oldu. Başkan Görmez ziyarette, “Kudüs barışa kavuşmadan başka kentleri barışa kavuşturmak mümkün olmaz” dedi.
 

“Barışın Kenti: Kudüs”konferansına katılmak üzere Ankara’da bulunan Ürdün Din İşleri ve Evkaf Bakanı HayelAbdel Yusuf Dahoud ve beraberindeki heyet, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’i ziyaret etti. Başkan Görmez, kabulde yaptığı konuşmada Kudüs’ün dünya barışı için önemine değindi, “Eğer dünya barış şehirleri kurmak istiyorsa önce Kudüs’ü barış şehrine dönüştürmesi gerekiyor.” dedi. Diyanet İşleri Başkanı Görmez, başkanlığın umre ziyaretlerine Kudüs’ü de dahil ettiğini hatırlatarak“Kudüs ziyaretini umre ibadetinin bir parçası haline getirmekten büyük bir onur duyduğumuzu ifade etmek isterim.” diye konuştu.

Ürdün Din İşleri ve Evkaf Bakanı Dahoud ise Diyanet İşleri Başkanlığı ile din eğitimi ve din hizmetleri başta olmak üzere birçok konuda işbirliği içerisinde olmak istediklerini belirtti.