Görmez’den Önemli Açıklamalar

23 Mart 2015 Pazartesi
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Afyonkarahisar’da Hacı Mehmet Sayın Camii’nin temel atma törenine katıldı. Başkan Görmez yaptığı konuşmada, Türkiye’deki camilerin yüzde doksan dokuzunu hayırsever vatandaşların inşa ettirdiğini söyledi.
 

Diyanet İşleri Başkanlığı merkez birimleri istişare toplantısına katılmak için Afyonkarahisar’da bulunan Prof.Dr. Mehmet Görmez, Hacı Mehmet Sayın Camii’nin temel atma törenine de katıldı. 3 bin kişinin aynı anda ibadet edebileceği caminin temel atma töreninde konuşan Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Türkiye’de inşa edilen camilerin yüzde 99’unu milletin yaptığını ifade etti, Türkiye’deki hayırsever vatandaşların dünya Müslümanları için de camiler yaptırdığını söyledi. 

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Afyonkarahisar’da Türkiye Diyanet Vakfı Kültür Merkezi’nin açılışına da katıldı. Türkiye Diyanet Vakfının 996 şubesi 100’ü aşkın ülkede yaptığı hizmetlerle evrensel bir iyilik hareketine dönüştüğünü belirten Başkan Görmez, “Bugün bütün illerde ve ilçelerde çocuklarımıza, gençlerimize, kadınlarımıza dini, ilmi, manevi ve kültürel hizmetler yapmak üzere bu tür merkezler kurmaya başladık. Bunun örnekleri her gün artmaya başladı. Bundan dolayı da son derece gururluyuz. İnsan hayata bir kez geliyor. Hayat kısa ve yapacağımız güzel işler çoktur. Gelin hep birlikte bu kısa hayata çok güzel işler sığdıralım. Atıl bir yerde, kahvehane gibi yerlerde zaman kaybetmek yerine bu tür mekanlarda buluşalım.” diye konuştu. 

Diyanet İşleri Başkanı Görmez bir gazeteye verdiği röportajda da hac bedellerindeki ayarlamaya dair ayrıntıları paylaştı.