Engelli Hafızlar Umre’ye Uğurlandı

26 Nisan 2018 Perşembe
Engelli Hafızlar Umre’ye Uğurlandı

Konya'da yaşayan görme, işitme ve bedensel engelli 20 hafız, umreye gitti. Selçuklu Müftülüğü'nün organizasyonunda oluşturulan kafile, düzenlenen programla kutsal topraklara uğurlandı. 

Diyanet İşleri Başkanlığının gençler, öğrenciler ve engellilere yönelik umre seferberliği yurt çapında devam ediyor. Konya’da, merasimle Kabe'ye uğurlananlar ise engelli hafızlardı.

Selçuklu İlçe Müftülüğü organizasyonunda umreye gitme hakkı kazanan Kur'an kurslarında okuyan, hafızlığını tamamlamış 20 engelli hafız için Meydanlı Kur'an Kursu bahçesinde özel program düzenlendi. Merasime Konya Müftüsü Ali Akpınar da katıldı. 

”İbadetler herkes için adeta bir terapi fırsatı. Namaz öyledir, oruç öyledir, infak, hayır, hasenat öyledir. Hac da bu ibadetlerimizden bir tanesidir. Umre de ayet-i kerimede hac ile birlikte zikredilmiştir. Engelli kardeşlerimizin umreye gönderilmesi ayrı bir önem arz ediyor. Çünkü o kardeşlerimiz için belki en önemli terapi fırsatıdır umre."

Selçuklu ilçesinde müftülükçe hafız olan 30'u kadın, 10'u erkek;  40 kur'an kursu öğrencisi daha bir yıl içinde umreye gönderilecek. 20 hafız Selçuklu Müftülüğü’nün organizasyonuyla kutsal topraklarda.