Engelli Semazenler

27 Ocak 2017 Cuma
Engelli Semazenler

Onlar bütün zorlukları, ve engelleri bir bir aşıp topluma kazandırılmış engelli vatandaşlar. Sincan Belediyesi engelli vatandaşlara yönelik çok önemli bir çalışma başlattı. Sosyal hizmetler kapsamında engelli öğrencilere sema, eğitimi verilirken öğrenciler hem engellerini unutuyor hem de engelli vatandaşlara yaptıklarıyla umut ışığı oluyor.

Gönül Engellerini Kaldırdılar, Sema Ekibi Kurdular 

Kimi otistik, kimi down sendromlu, kimiyse bedensel ve zihinsel engelli…

Bu kadar engele rağmen onlar gönül engellerini kaldırarak ‘’ yapamaz’’ denilen sema  gösterilerini yüzlerce insana gösteriyor. Sincan Belediyesinde Sosyal Hizmetler kapsamında engelli öğrencilere sema eğitimi veriliyor. Öğrenciler bu kapsamda engelleri ortadan kaldırıp umut ışığı bekleyen engelli vatandaşlara örnek oluyor.

Engellerini sema ederek bir nebzede olsa hafifleten öğrenciler bu durumda olan kardeşlerine çağrıda bulundu; "Engelli kardeşlerimize bizim buradan diyeceğimiz rahat olsunlar böyle kendileri eve kapanmasınlar. Aileler engellileri eve tıkmasın biraz çevreye bıraksın onlar açılır yani bizde ilk başlarda eve tıkılıydık. Annemiz bizi çevreye bırakarak bizde böyle açıldık çevreye ve sema yapmaya başladık."  

Engelli semazenlerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan bir istekleri var; 

"Sayın cumhurbaşkanımızın köşkünde gösteri yapmak istiyoruz. Onun köşküne davet edilmek istiyoruz lütfen bizi ekibi çağırsın onu bekliyoruz."