Filistinli Cuneydi Külliye’deydi, Minik Irmak'da Külliye’de Ağırlanacak

19 Ocak 2018 Cuma

Kudüs direnişinin sembolü haline gelen Filistinli 16 yaşındaki Fevzi El-Cüneydi dün Ankara’daydı. Akşam saatlerinde Diyanet İşleri Ankara’ya davet etti…

Cumhurbaşkanı Erdoğan Direnişin Sembolü Fevzi El-Cuneydi'yi Misafir Etti

ABD’nin Kudüs'ü "İsrail'in Başkenti" olarak tanımasının ardından yapılan protestoların sembol ismiydi 16 yaşındaki Fevzi El-Cuneydi. İstanbul’a getirilen Cüneydi, katıldığı etkinliklerin ardından en özel buluşma için Ankara’ya geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve kabulde yer alan Başbakan Binali Yıldırım, Cuneydi'yi yanaklarından öptü. Cesur gençle bir süre sohbet etti. Anadolu Ajansının yılın fotoğrafı yarışmasında birinci seçilmişti ‘Cüneydi’nin, kalabalık İsrail askerleri arasındaki onurlu duruşu…’ Erdoğan kendisinin de o fotoğrafa oy verdiğini söyledi.

Baba Muhammed El-Cuneydi’nin de katıldığı kabulde, hatıra fotoğrafı çektirildi. Külliyede bir özel ziyaret sona ererken, Cumhurbaşkanı Erdoğan. Bu kez yozgat’tan yine bir çocuğa randevu verdi. 

Minik Irmak da Külliye’de Ağırlanacak

4 yaşındaki minik Irmak, hafta sonu Yozgat'a gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı görmeyi çok istemişti. Irmak ve arkadaşları, kongreye katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çiçek vermesi için hazırlık yaptı ancak Erdoğan'ın hava muhalefeti nedeniyle gecikmesi üzerine çiçek verme programı iptal edildi. Irmak'ın annesi, eve döndükten sonra bu duruma içerleyip gözyaşlarına hakim olamayan kızını cep telefonu kamerasıyla kaydetti.

Videoyu gören Cumhurbaşkanı Erdoğan, telefonla arayıp gönlünü aldı Irmak’ın… Derslerinin çok iyi olduğunu söyleyen Irmak, Kur’an öğrenmenin mutluluğunu da paylaştı Erdoğan’la. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Irmak’ı pazartesi günü Ankara’ya beklediğini söyledi.