Grup Yürüyüş 'Yaşasın Filistin' Adlı Eseri Dinleyicilerle Buluşturdu

18 Ocak 2018 Perşembe

 Direniş marşlarıyla tanınan grup yürüyüş, ABD’nin skandal kararıyla iyice tırmanan Kudüs sorununa kayıtsız kalmadı. Kudüs için besteledikleri “Yaşasın Filistin” adlı eseri dinleyicilerle buluşturdular. 

Grup Yürüyüş “Yaşasın Filistin” Adlı Eseri Dinleyicilerle Buluşturdu
 
Direniş marşlarıyla adından söz ettiren grup yürüyüş, Kudüs’te yaşanan zulme sessiz kalmadı. Grubun Kudüs için bestelediği "Aşet Filistin" yani “Yaşasın Filistin” adlı marş tarzındaki eser dinleyicilerle buluştu. Grup Yürüyüş'ün kurucusu Mehmet Ali Aslan, Kudüs’te Müslümanların iktidarda bulunduğu dönemlerde, farklı dine mensup insanların barış ve huzur içinde yaşadığını hatırlattı.

"Filistinlilerin Mücadelesi Bizim Mücadelemizdir"

Aslan, Filistin’in özgürlük mücadelesine dikkat çekti, bestelerinin de bu mücadeleye destek olması amacıyla yapıldığını söyledi. Müzisyen aslan, sözleri kendisine ait olan eser için Filistin'le ilgili derleme görüntülerden hazırlanan klibi, internet üzerinden takipçileriyle paylaştı.

Eser Filistinlilere destek olması düşüncesiyle arapça yazıldı ve arapça seslendirildi."Aşet Filistin" adlı eser Türkiye'de büyük bir ilgiyle karşılandı. Eserin sözlerinde Filistin’in özgürlüğüne dikkat çekilirken İsrail emperyalizmine sert tepki gösteriliyor.