Genç Hatipler Minberde Güzel Hutbe Okuma Yarışması

28 Mart 2017 Salı

Şemdinli ilçesinde İmam Hatip Liseleri arası "Genç Hatipler Minberde Güzel Hutbe Okuma Yarışması" düzenlendi.

Seyyid Abdullah Şemdini Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Osman Yılmaz koordinatörlüğünde Şemdinli Ulu Camisinde gerçekleşen yarışmaya, Hakkari Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Kadirhan Eser, Yüksekova Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Nihat Aykut ve Seyyid Abdullah Şemdini Anadolu İmam Hatip lisesi öğrencilerinden Mevlüt Akbaş yarışmacı olarak katıldı.

Yarışmada, Eser birinci, Akbaş ikinci, Aykut ise üçüncü oldu.

Burada bir konuşma yapan Şemdinli Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Akdeniz, "Eğitimler için en önemli görev ya da onur verici durum kendi öğrencilerimizi hayata daha iyi bir alanda, bir uygulama alanında insanlarımıza, halkımıza milletimize hizmet ederken görmektir. Bugün de böyle bir olaya şahit oluyoruz. Gençlerimiz ve öğrencilerimiz daha okulu bitirmeden toplumumuzun aydınlanması için cehaletten kurtulması için az önce minberde onları dinledik. Emeği geçen teşekkür ederim." diye konuştu.

Dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle son bulan programa, Yüksekova İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İskender Akdoğan, Şemdinli İlçe Müftüsü Muhammet Değirmenci, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.