Gençlerin Milli-Manevi Ziyaretleri

13 Şubat 2019 Çarşamba

Trabzon’da gençler, milli ve manevi değerlerimizin önemini iyi kavramak ve sahip çıkmak adina bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Önce şehit Eren Bülbül’ün kabrini ziyaret edip, tüm şehitlerimiz için dua ettiler. Ardından bazi türbeleri ziyaret ettiler.

Yomra Müftülüğü, gençleri şehit Eren Bülbül’ün kabrine ve türbelere götürdü

Karadenizin sisli havasinda kilometrelerce yol yürüdüler. Terör örgütü PKK’nın 2017’de henüz 15 yaşindayken şehit ettiği Eren Bülbül’ün kabrini ziyaret ettiler. Bu anlamli organizasyonu Trabzon Yomra İlçe Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü düzenledi. Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Yomra Kaymakamliğinin da desteğiyle çiktilar yola. 120 öğrencinin yer aldiği kafile, ilçe vaizi Mehmet Döner’in himayesindeki yolculugun sonunda şehit eren bülbül’in kabrini ziyaret etti. Öğrenciler, annesinin de acilarini paylaşti.

Şehitlerimizi anma, milli ve manevi değerlerimize saygi ve vatanseverlik bilincinin geliştirilmesi için düzenlenen etkinlikler çerçevesinde gençler, Trabzon Boztepe’de, ömrünü islama ve ilme adayan alimlerden Ahi Evren Dede ile Hacı Hakkı babanin kabrini de ziyaret etti.

Gençler, duygulu geçen bir günün sonunda hep birlikte yemek yediler, hocalarinin tavsiyelerini dinlediler. Namaz hassasiyetine dikkat çekildi; "Biz Müslümanlar olarak dinimizin temeli olan ve İslam'ın şartlarından biri olan namazımıza dikkat etmemiz gerekir. Çünkü özellikle sabah namazi kilan kişilerin Allah'ın emniyeti altinda olduğunu peygamber efendimiz buyuruyor."

 

Yomra müftülüğü, gençleri şehit eren bülbül’ün kabrine ve türbelere götürdü