Görmez, Şehit Emre Karagöz’ün Cenaze Namazını Kıldırdı

30 Mayıs 2017 Salı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Hakkari’deki operasyonda şehit düşen Emre Karagöz’ün cenaze namazını kıldırdı.

Ahmet Hamdi Akseki Camiinde şehit Emre Karagöz için düzenlenen cenaze törenine katılan Diyanet İşleri Başkanı Görmez, cenaze namazını kıldırdıktan sonra, “Bu toprakları vatan kıldığımız günden bugüne kadar milletimizi millet yapan yüce değerler uğruna can veren bütün şühedaya Rabbimiz rahmet eylesin. Yakınlarına sabr-ı cemil ihsan eylesin. Annesinin babasının kalplerine sekinet lütfetsin” dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, şehidin ailesi ve yakınları ile çok sayıda vatandaşın katıldığı cenaze töreninde konuşan Başkan Görmez, “Bugün şehitler kervanına Emre Karagöz kardeşimizi ilhak ederek ebediyete uğurluyoruz. Rabbim rahmet eylesin. Yüce Rabbimiz vatanımızı milletimizi her türlü kötülükten muhafaza buyursun” diye konuştu.

Şahadetin ölmek değil ölümsüzlüğe yürümek demek olduğunu kaydeden Başkan Görmez, şöyle devam etti;

“Şahadet ölmek değildir. Ölümsüzlüğe yürümektir. Ölümsüzlüğe yürüyen bütün şühedaya Rabbimiz rahmet eylesin. Katiller, zalimler Rabbimizin katında da her türlü azaba müstahak olacaktır. Şehidimize karşı bizim görevlerimiz var. Aslında cenaze namazından sonra şahadet dilemek ve helalleşmek geleneği milletimizin var oluşundan beri devam eder. Fakat şehitlerin cenazesinde onların bize şahadet etmesi lazım. Çünkü onlar canlarıyla şahadet ettiler. Bizler dilimizle kalbimizle şahadet ediyoruz onlar canlarıyla şahadet ettiler. Canlarıyla şahadet kelimesi getirenlere biz şehit diyoruz. Rabbimiz İslam dininin büyük şehitleriyle birlikte Çanakkale şehitleriyle, Sakarya şehitleriyle, Bedir şehitleriyle birlikte şehitlerimizi haşreylesin”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ve Ankara Valisi Ercan Topaca’nın da katıldığı törenin ardından şehit Karagözün’ün cenazesi defnedileceği Sincan Cimşit mezarlığına silah arkadaşları tarafından uğurlandı.