İlk Dönem Teog Sınavları Tamamlandı

27 Kasım 2015 Cuma
İyi bir liseye girmek için yarışan 1 milyondan fazla 8’inci sınıf öğrencisi için, Teog maratonunun ilk dönem oturumları tamamlandı. Bugün yapılan ikinci oturumlarla sona eren ilk dönem sınavları 16 bin 237 okulda ve yurtdışındaki yedi farklı ülkede yapıldı. 

Yaklaşık 1 Milyon 200 Bin Öğrenci Ter Döktü, Sonuçlar Ocak Ayında Açıklanacak

Türkiye Genelinde 1 milyon 174 bin 427 ortaokul 8’inci sınıf öğrencisinin katıldığı temel eğitimden ortaöğretime geçiş sistemi Teog sınavlarında birinci dönem tamamlandı. İlk gün Türkçe, Matematik, Din Kültürü Ahlak Bilgisiyle sona eren sınavlar ikinci gün Fen Bilimleri, İnkılap Tarihi, Atatürkçülük ve yabancı dil oturumlarıyla devam etti.
 
Milli Eğitim Bakanlığı, Teog merkezi ortak sınavları ve sonuç açıklamalarına ilişkin tarihleri de internet sitesinden duyurdu. Sınavlara katılamayan ve mazeretini belgeleyen öğrenciler için mazeret sınavları 12-13 aralık’ta gerçekleştirilecek. Sonuçların ise 2016 ocak ayında açıklanması planlanıyor.
 
İkinci dönem Teog ortak sınavları için belirlenen tarihise 27-28 nisan 2016. Bu sınavın mazereti de, 14-15 mayıs 2016'da yapılacak. Teog sınav sonuçları ise e-okul üzerinden açıklanacak.