İmamlara Yatılı Eğitim

4 Nisan 2016 Pazartesi

Kahramanmaraş İl Müftülüğü tarafından ilçe ve köylerde görev yapan İmam-Hatipler için düzenlenen hizmet içi eğitim kursu başladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı, Din Eğitimi Dairesi Başkanlığı’nın programları çerçevesinde, ilçede yaygın din eğitimi kapsamında yürütülen Kur’an-ı Kerimi güzel okuma, hizmetlerin etkinlik ve verimliliğinin artırılması ve hizmet kalitesinin yükseltilmesi amacıyla verilen hizmet içi eğitimlere çok önem veriyor.

Bu kapsamda Kahramanmaraş İl Müftülüğü Türkiye genelinde farklı bir eğitimle ilk sıralarda yer aldı. Kahramanmaraş Kur’an eğitim merkezi dersliklerinde eğitim alan imamlar aynı yerde yatılı olarak hizmet içi eğitim kursu görüyor. Kahramanmaraş’ın ilçelerinde ve kırsal köylerde görev yapan imam hatipler iki sınıf olarak toplam 34 kişi hizmet içi eğitimi yatılı alıyor.

Eğitmen İl Müftüsü Muhammed Gevher başkanlığında verilen eğitimler tashih-i huruf eğitimi alan uzman görevlilerce veriliyor. Din hizmetlerinde imam-hatibin önemi, Kur’an-ı Kerim’i doğru okumanın önemi, ezber, tecvid, dualar ve tashih-i huruf konularındaki eğitimler 2 ay sürecek.

Yatılı olarak verilen seminerin kendileri açısından çok faydalı geçtiğini ifade eden kursiyerler bu tür seminerlerin periyodik olarak yapılmasının yararlı olduğunu belirterek memnuniyetlerini dile getirdiler, Kahramanmaraş İl Müftüsü Muhammed Gevhere teşekkür ettiler.