İsrail’in Saldırıları Sürüyor

17 Şubat 2016 Çarşamba

Doğu Kudüs ve Batı Şeria’da 6 Genç, Silahlı Oldukları Gerekçesiyle Vuruldu

İsrail’in Filistin’deki ihlalleri ve saldırıları sürüyor… Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te 6 Filistinli daha öldürüldü. İsrail askerinin engelli bir Filistinliyi tekerlekli sandalyesinden iterek düşürdüğü görüntülerse vicdanları yaraladı. 

İsrail, Filistinli sivilleri saldırgan oldukları iddiasıyla katletmeye devam ediyor.

Batı Şeria'nın kuzeyindeki cenin kentinde, İsrail askerlerinin, açtığı ateşte 15 yaşındaki 2 Filistinli çocuk can verdi. Öldürülen çocuklar, yüzlerce kişinin katıldığı cenaze törenleriyle toprağa verildi.  17 yaşındaki Kalzar El-uveivi Oe bıçaklı saldırı girişiminde bulunduğu gerekçesiyle İsrail askerlerince öldürüldü. Batı Şeria'nın El-halil kentindeki Hazreti İbrahim Camii yakınlarında öldürülen genç Filistinli kız, dün toprağa verildi.

İsrail polisi Doğu Kudüs’te de iki Filistinliyi silahlı oldukları gerekçesiyle vurarak öldürdü. İsrail’in 2015 yılı ekim ayından beri öldürdüğü Filistinli sivillerin sayısı 180’i aştı.

İsrail Askerinden Engelli Filistinliye Eziyet

Filistinlilere yönelik insan hakları ihlalleri de tüm çirkinliğiyle sürüyor. Yerel basında yayınlanan bir videoda, İsrail askerinin fiziksel engelli bir Filistinliyi iterek sırt üstü düşürdüğü ve yerde tekmelemeye çalıştığı görülüyor. İsrail basını, polisin olayla ilgili "soruşturma başlattığını" yazdı.