Kudüs Bağlantılı Umre Turu

29 Aralık 2015 Salı

Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa’yı içinde barındıran Kudüs’ün de ziyaret edileceği umre seferleri yarın başlıyor. Mekke ve Medine’nin yanısıra Kudüs’teki kutsal mekanların da ziyaret edileceği turlar 13 gün sürecek. Kudüs bağlantılı umre turları, vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine bu yıl da devam ediyor. İlk kafile yarın yola çıkıyor. 

Kudüs Bağlantılı Umre Turu 13 Gün Sürecek… İlk Kafile Yarın Yola Çıkıyor

Diyanet İşleri Başkanlığı bir ilke imza atmış; Osmanlı döneminden beri yapılmayan Kudüs bağlantılı umre seferlerini yeniden hayata geçirmişti. Turlar toplamda 13 gün… Kudüs ve Medine 3’er, Mekke ziyareti ise 7 gün sürecek… 

Umre yolcuları 3 günlük Kudüs programı kapsamında Mescid-i Aksa’da ibadet yapabilecek… Hz. İbrahim, Hz. İshak, Hz. Yakup, Hz. Yusuf, Hz.Davud ve Hz. Musa peygamberlerin kabirlerini ziyaret edebilecek. 

Ayrıca Osmanlı’dan kalma cami ve külliyelerle, Emeviler döneminde yapılmış Hz. Ömer camii ve hristiyanlarca Hz. İsa’nın çarmıha gerildiğine inanılan mekan da ziyaret programının içerisinde yer alacak.

Kudüs Bağlantılı Son Umre Kafilesi ise 11 Mayıs 2016’da Yola Çıkacak.

Umre turları için kayıtlar il ve ilçe müftülüklerinden yapılabiliyor. Fiyatlar 1490-1560 dolar arasında değişiyor. Kudüs bağlantılı umre turlarında son kafilenin yola çıkış tarihi 11 mayıs 2016... Diyanet İşleri Başkanlığı bu yıl ayrıca, isteyenlerin sadece Kudüs’e gitmelerini sağlayan bir organizasyon da yaptı. Bu turlar ise 3 gün 4 gece sürecek. Ziyaretin 2’nci gününden itibaren sabah namazları Mescid-i Aksa’da kılınacak…