'Kur'an-ı Kerim' Mobil Uygulaması Güncellendi

4 Mayıs 2015 Pazartesi

Diyanet İşleri Başkanlığının faaliyetleri ve hizmetleri yazılı ve basılı olarak toplumun her kesimine ulaştırılıyor. Mobil cihazlarda kullanılacak uygulamalarda da birçok yeniliğe imza atan Diyanet İşleri Başkanlığı, “Kur'an-ı Kerim" mobil uygulamasını da güncelledi. Uygulama kapsamında artık tefsir ve Kur’an-ı Kerim mealine de ulaşabilecek.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan "Kur’an-ı Kerim" mobil uygulamasının güncel versiyonu, android platformlarda yayınlandı. Diğer mobil platformlarda da yayınlanacak olan uygulamada, yeni bir özellik olarak Kur'an-ı Kerim meal ve tefsirine de ulaşmak mümkün.  

"Kur'an-ı Kerim" mobil uygulamasında, hafız İshak Danış’ın tilavetiyle, Kur’an-ı Kerim ister ayet ayet, ister sure-sure, ister cüz cüz sesli olarak dinlenebiliyor. Uygulamada Kur’an fihristi ile kelime araması yapmak ve ilgili ayetlerin metin ve meallerine ulaşabilmek de mümkün. Uygulama içinde yer alan kelimeleri, gelişmiş interaktif arama özelliği ile hem Arapça hem de Türkçe olarak girmek de mümkün.  

Uygulamada, Kur’an sözlüğü, Kur’an tarihçesi, Kur’an-ı Kerim’in tanım, isim ve sıfatları ile meal ve tefsire ilişkin geniş bilgiler de yer alıyor. 

Uygulamaya, tüm android marketlerden ücretsiz olarak ulaşılabiliyor. Yeni bir arayüz ve tasarımla geliştirilen uygulamaya kullanıcılar, mobiluygulama.diyanet.gov.tr" adresinden de erişebilecek.