Kutsal Yolculuğa Doğru

10 Şubat 2016 Çarşamba

Bu Yıl Alınan Ön Kayıtlarla Birlikte Hac İçin 1 Milyon 761 Bin Başvuru Oldu

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 3 yıl aradan sonra ilk kez hac başvurusu alması rekor bir talebi ortaya çıkardı. Bu yıl hacca gidebilmek için 581 bin kişi müracaatta bulundu ancak önceki kayıtlarla birlikte başvuranların sayısı 1 milyon 761 bin oldu. Hacca gidecekler 2 Mart’ta çekilecek kurayla belirlencek.

Yeniden dirilişin mahşerin provası olan hac ibadetini yerine getirebilmek, mübarek topraklara yüz sürmek her müslümanın en büyük hayallerinden… İşte bu kutlu hayalin gercekleşebilmesi için ilk aşama hac ön kayıtları… Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 3 yıl aradan sonra ilk kez müracaat almasıyla bu yıl rekor sayıda başvuru gerçekleşti.

Diyanet İşleri Başkanlığı Suudi Arabistan’ın kota uygulaması nedeniyle geçtiğimiz yıllarda 8 yıl bekleyenleri kurasız hacca göndermişti. Bu yıl hacca gideceklerse kurayla belirlenecek. Suudi arabistan’ın kota uygulaması ise bu yıl da devam ediyor.

DİB Personeline Mayıs Ayında İndirimli Umre Turu Düzenliyor

Bu arada Diyanet iİşleri Başkanlığı, personeline umre müjdesi verdi. Kampanyayla başkanlığın tüm personeli Mayıs ayında ailesiyle birlikte umreye indirimli gidebilecek.