LGS Şampiyonları

28 Haziran 2018 Perşembe

Liselere Geciş Sınavları sonuçlandı ve gözler şampiyon öğrencilere çevrildi. Bütün soruları doğru cevaplayarak 500 tam puan alan öğrenciler arasında bir İmam Hatip öğrencisi de var. Ailelerine de büyük sevinç yaşatan şampiyonlar, arkadaşlarına tüyo vermek adına başarılarının sırlarını anlattılar.

Adana Çukurova S. Eyyubi İmam Hatip Ortaokulu mezunu Azra 500 tam puan aldı

Azra Kargı, Adana Çukurova Selahaddin Eyyubi İmam Hatip Ortaokulundan mezun oldu. 2018 LGS’de hiçbir soruyu boş geçmedi. 500 tam puan aldı. 2017 yılındaki Devlet Yatılılık ve Bursluluk sınavı'ndan da 500 tam puan alan Azra, Hacettepe Üniversitesinde Tıp eğitimi almaya programlamış kendini. Bir imam hatipli olarak gerçekleştirdiği başarıya dikkat çekiyor. İmam Hatip öğrencisi olarak yakaladığı başarı ailesini de çok mutlu etti.

Elif Taş imkansızlık nedeniyle kitap kiralayarak hazırlanmış sınava

Kütahya’da yaşayan Elif Taş ise binlerce soru çözdü, soru kitapçıklarına adeta satır satır taradı. Sonunda LGS’de zirveye çıktı. O da tam puan aldı. Ailesini de gururlandırdı. Ailesini de gururlandıran elif, başarısının sırrını  anlattı. Doktor olmak isteyen Elif,  bu başarıya kısıtlı imkanlarla ulaştı. Ailesine yük olmamak için kitapları kiraladı. Duyarlı davranışı ve başarısıyla tüm öğrencilere örnek oldu. 

Mehmet Faruk Köylü ailesine de büyük mutluluk yaşattı

Konya'da yaşayan ortaokul öğrencisi Mehmet Faruk Köylü de sınavdan 500 tam puan aldı. Mühendis olmak isteyen Mehmet, ailesine de gurur yaşattı.

Olçum Başak “düzenli, programlı çalışın, sınavda soğukkanlı olun” diyor

Başarının zirvesine çıkanlardan biri de olçum Başak Olçum, başarısının kaynağını düzenli ders çalışmaya bağlıyor.

 ordu’dan akbel aydın da tam puan alarak zirveye çıkan isimlerdendi 

Ordulu Akbel Aydın’da LGS’nin şeref kürsüsündeki isimlerinden. Diğer öğrenciler gibi düzenli ve programlı çalışmanın öneminin vurguluyor. Akbel ve kendisi gibi LGS şampiyonu olan Azra,  çarpıcı bir detaya dikkat çekiyor. Cevaplamadaki hızı sağlamak için çok kitap okumanın, doğru cevabı bilmek kadar önemli olduğunu belirtiyorlar.

Sınav sonuçlarına göre liselere yerleştirmede tercihler 2-13 temmuz'da yapılacak. Yerleştirme sonuçları ve boş kontenjanlar 30 temmuz'da açıklanacak.