Mardin Nusaybin’de Huzur Operasyonu

1 Nisan 2016 Cuma

Teröristler Bombalı Tuzaklarına Kur’an-ı Alet Etmek İstedi

Terörle mücadelenin etkin olarak sürdürüldüğü Mardin - Nusaybin’deki, bombalı tuzaklar temizleniyor. Güvenlik güçleri, bölge halkının zorla çıkarıldıkları evlerinde, çaydanlıklara, beşiklere dahi bombalı tuzaklar yerleştirildiğini tespit etti. PKKlı teröristlerinin, hain tuzaklarını saklamak için yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’i kullandıkları da ortaya çıktı. 

Mardin’in Nusaybin ilçesinde terörle mücadele kapsamında yütürülen operasyon sürüyor… şu ana kadar 137 terörist öldürüldü. 

Sivillerin hayatını hiçe sayan PKK’lılar, ilçe sokaklarını köstebek yuvası haline getirdi. Vatandaşları zorla evlerinden çıkartan terör örgütü mensupları evlere el yapımı patlayıcı düzenekleri kurdu. 

Bombalı tuzakları imha etmek için çalışan güvenlik güçlerinin karşılaştıkları manzara ise örgütün çirkin yüzünü bir kere daha gözler önüne serdi. Teröristler, tencere, valiz, kapı arkası, yatak içi, beşik ve çaydanlıklara patlayıcı yerleştirdi. 

PKK'lı teröristlerin, patlayıcı yerleştirdikleri bazı evlerin kapısına kur'an-ı kerim asarak asker ve polise tuzak kurduğu belirlendi. "Gelin devletinizin adaletine teslim olun. Ölümü değil yaşamı seçin. Sizlere yalan söylüyorlar. "

Güvenlik Güçleri Teröristlere “Teslim Ol” Çağrısında Bulunuyo

Güvenlik güçleri, teröristlere “teslim ol” çağrısını ise sürdürüyor. "Bugün Silopide Cizrede Sur ve İdilde huzur ortamı sağlandı. Bir an önce kararınızı barış kardeşlik huzur ortamı için verin. "