Mehmet Görmez ve İlçe Müftülerinden Kan Bağışı

23 Şubat 2017 Perşembe
Mehmet Görmez ve İlçe Müftülerinden Kan Bağışı

Afyonkarahisar'da 2. İlçe Müftüleri Kongresine katılan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez ve ilçe müftüleri Türk Kızılayının kan bağışı kampanyasına destek oldu.

20 Şubat’ta Afyonkarahisar’da başlayan ve Başkan Görmez’in de katıldığı “2. İlçe Müftüleri Kongresi” devam ediyor. Toplantıya katılan ilçe müftüleri Başkan Görmez’in öncülüğünde Kızılay’a kan bağışında bulundu. İlk bağışı ise Başkan Görmez yaptı.

Kan bağışı sonrası bir açıklamada yapan Başkan Görmez, kan bağışının önemine vurgu yaparak bu konuda Kızılay’ın önemli bir görev icra ettiğini söyledi. Kan bağışının organ bağışı kadar önemli olduğuna işaret eden Başkan Görmez şöyle konuştu:

“Candan cana giden en büyük sadakadır…”

 Kızılay’ı, dünyanın en büyük bağışı diyebileceğimiz kan bağışı konusunda yaptığı çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum. Diyanet İşleri Başkanlığı olarak bütün personelimizle daima hizmetlerinde olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Doğrusu hem insan hayatına verdiğimiz değer bakımından hem de hayatın zor zamanlarında her hasta kardeşimizin yanında olduğumuzu göstermek bakımından kan bağışı son derece önemli bir bağıştır. Benim organ bağışı, şartlarına uygun organ bağışı için söylediğim ’candan cana en büyük sadaka’ ifadesi aslında kan bağışı için de geçerlidir. Biz bütün hasta kardeşlerimizin zor zamanlarında kan aramak gibi bir probleminin kalmaması için hem de insan hayatına verdiğimiz değeri ortaya koymak bakımından Kızılayımızın bu çağrısına uyarak bütün il, ilçe müftülerimize bu kan bağışına öncülük yapmaktan büyük bahtiyarlık duyduğumuzu ifade etmek istiyorum” diye konuştu.

“Vatandaşlarımızın bu güzelliği kardeşlerinden esirgememesini istirham ediyorum”

Vatandaşlara da kan bağışı yapmaları konusunda çağrıda bulunan Başkan Görmez, “Bütün vatandaşlarımıza da bunu esirgememesini, bu güzelliği kardeşlerinden esirgememesini istirham ediyorum. Tekrar ifade ediyorum Diyanet camiası olarak daima bu büyük bağışa öncülük yapacağımızı, yapmak durumunda olduğumuzu ifade etmek istiyorum” dedi.

Kan bağışında bulunan Başkan Görmez'den sonra ilçe müftüleri de sıra ile kan bağışında bulundular.