Nusaybin’de 6 Şehit

8 Nisan 2016 Cuma

1 Binbaşı, 5 Özel Harekat Polisi Terör Operasyonları Sırasında Şehit Düştü

Mardin’in Nusaybin ilçesinde yaklaşık bir ay önce başlatılan terör operasyonunda bugün 6 şehit verildi… teröristlerce tuzaklanan bombanın infilak ettirilmesiyle meydana gelen patlamada 1 binbaşı ile 4 özel harekat polisinden şehadet haberi geldi… bir başka mahalledeki operasyonda ise teröristlerin açtığı ateşte bir özel harekat polisi şehit düştü…

Teröristlere yönelik yürütülen operasyonların sürdüğü Mardin’in Nusaybin ilçesinden acı haberler geldi. 

Operasyonların sıklaştırıldığı Dicle mahallesinde, önceden tuzaklanan patlayıcı infilak ettirildi. 

Binbaşı Ahmet Karaman ile emniyet amiri Zafer Kurt olay yerinde şehit oldu. Patlamada yaralanan 3 güvenlik görevlisi de kaldırıldıkları hastanede şehit düştü.

Nusaybin'in Fırat mahallesi'nde ise, PKK'lı teröristlerin silahla ateş açması sonucu, polis memuru Doğan Sakarya ağır yaralandı. Yaralı polis, kaldırıldığı Nusaybin devlet hastanesinde şehit oldu.

6 İlde 23 Terörsit Etkisiz Hale Getirildi

Genelkurmay başkanlığı operasyonlara ilişkin verileri de paylaştı… son bilgilere göre, dün Mardin'in Nusaybin ilçesinde 10, Şırnak'ta 1, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde 2 olmak üzere 13 terörist daha öldürüldü. Daha önce Nusaybin ve Yüksekova’da etkisiz hale getirilen 3 teröristin cansız bedenlerinin de operasyonlar sırasında bulunduğu bildirildi.

Tunceli'de 1, Batman'ın Sason ilçesinde 5, Muş'un Varto ilçesinde de 4 terörist öldürüldü.

Bomba tuzaklandığı belirlenen bir bina, tamamen boşaltıldı ve kontrollü şekilde patlatılarak yıkıldı. 

Ankara’da Yakalanan Canlı Bomba Şüphelisi

Gözaltında Bulunan 21 Yaşındaki R.İ.’nin Ağır Bir Hastalık Geçirdiği İddia Edildi

Ankara'nın Gölbaşı ilçesi'nin girişinde dün akşam yapılan yol denetimi sırasında canlı bomba olduğu şüphesiyle yakalanan R.İ. İse gözaltına alındı… iddiaya göre, 21 yaşındaki terörist geçirdiği ağır karaciğer hastalığı sebebiyle canlı bomba listesine alındı… Ankara’ya da karayoluyla geldi.