Şehitlerimizi Uğurladık

7 Nisan 2016 Perşembe

Ankara ve Gümüşhane’de şehitlerimizi uğurladık. Her iki cenazede de, gözler, şehit polis memurlarının, arkalarında bıraktıkları evlatlarının üzerindeydi. Bu arada, Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde, bir uzman çavuş, görev yerine gitmek üzere bindiği otomobilinin içerisinde şehit edildi. 

Şehit Polisler Yavaş ve Aktaş, Ankara ve Gümüşhane’de Ebediyete Uğurlandı

Beka Sıraç 8, Şaban miraç 6 ve babasının cenazesine annesinin kucağında katılan Muhammed Yusuf henüz 7 aylık… Onlar, Şırnak’ın Silopi ilçesindeki hain saldırıda şehid düşen polis memuru Yaşar Yavaş’ın ardında bıraktığı 3 oğul… Ankara Kocatepe Camii’nde düzenlenen cenaze töreninde gözler onların üzerindeydi… babalarını uğurlamaya, ayyıldızlı tişörtlerle gelmişlerdi… 

Ağabey, törende babasının tabutunun başından ayrılmadı ama, Şaban Miraç henüz büyük acıyı bütünüyle algılayacak yaşta değildi… bir ara, caminin avlusunda oyun oynadı. 43 yaşında şehit düşen Yaşar Yavaş’ın cenazesi, Cebeci Askeri Şehitliğinde toprağa verildi. 

Bir diğer haber ise şehit komiser yardımcısı Tamer Aktaş’ın Gümüşhane’deki cenazesinden… 

Aktaş, Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde zırhlı servis aracını hedef alan terör saldırısında ağır yaralanmıştı. Bir haftadır sürdürdüğü yaşam savaşını dün kaybetti ve şehit oldu. Cenazesine binlerce kişi katıldı. Şehidin 4 yaşındaki kızı Betül de oradaydı. 

Namazın ardından, şehidin cenazesi, emirler mezarlığında toprağa verildi. Defin öncesinde Kur’an-ı Kerim tilaveti ve saygı atışı yapıldı. 

Uzman Çavuş Muhammed Sait Çelik, Otomobilinin İçinde Şehit Edildi 

Terör örgütü pkk hain saldırılarını dün de sürdürdü. Uzman çavuş Muhammed Sait Çelik, Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde evinin önünde, otomobilinin içinde şehit edildi. Görev yaptığı Tepe Jandarma Karakolu’na gitmek için hareket etmek üzere olduğu sırada, uzman çavuşa, uzun namlulu silahla ateş açıldığı bildirildi.