Nusaybin’den Şehitlerine Veda

6 Nisan 2016 Çarşamba

Nusaybin şehitlerinin son yolculuğuna uğurlandığı saatlerde, Şırnak’tan da şehit haberi geldi. Diyarbakır’da, geçtiğimiz hafta bir servis aracını hedef alan bombalı saldırıda yaralanan komiser yardımcısı da, hastanedeki 5 günlük hayat mücadelesini kaybetti. 

Biri Binbaşı 3 Şehit, Mardin’den Törenle Uğurlandı

Kara haber, terör operasyonunun sürdüğü Mardin - Nusaybin'den geldi. PKK'lı teröristlerin roketatarlı saldırısında binbaşı Turgay Çelik, Astsubay Selçuk Karabakla ve geçici köy korucusu Adnan Durak şehit oldu.

Mardin’de düzenlenen törende şehit yakınlarının feryatları yürekleri dağladı. Cenazeler son yolculuklarına uğurlanmak üzere memleketlerine gönderildi. 

Polis Aracına Yönelik Saldırıda 1 Polis Şehit Oldu, 4 Polis Yaralandı

Şırnak'ın Silopi ilçesinde ise PKK’lı teröristlerin zırhlı polis aracına düzenlediği roketatarlı saldırıda, özel harekât polisi Yaşar Yavaş şehit düştü; 4 polis yaralandı. Gece boyunca silah seslerinin yükseldiği ilçede kaymakamlık saat 04.30'dan itibaren, ikinci bir duyuruya kadar, sokağa çıkma yasağı ilan etti.

Şehit Sayısı 8’e Yükseldi,  Saldırının Görüntüleri Ortaya Çıktı

Öte yandan Diyarbakır'ın bağlar ilçesinde 31 Mart günü düzenlenen hain saldırıda şehit sayısı 8’e yükseldi. Patlamada ağır yaralanan komiser yardımcısı Tamer Aktaş, 5 günlük yaşam mücadelesini kaybederek şehit düştü.

Bu arada, zırhlı servis aracına yönelik saldırıyla ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı.  Olay yerinin karşısında bulunan bir işyerinin güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, patlama ve 1’i güvenlik görevlisi 3 kişinin yaralanma anı saniye saniye kaydedildi.

“PKK’ya Ait Hedefler Tam İsabetle İmha Edildi”

Türk Silahlı Kuvvetleri ise Irak’ın kuzeyindeki terör hedeflerini bir kez daha vurdu. Genelkurmay başkanlığı, Kandil'e 8 uçakla hava harekâtı düzenlendiğini ve hedeflerin imha edildiğini açıkladı.