Öğrenciler İyilikte Yarışıyor

22 Şubat 2019 Cuma

Çocuk yaşta, paylaşma ve iyilik alışkanlığı kazanmak şüphesiz önemli, tüm iyi davranışlarda olduğu gibi. Yozgat’ta “Her İyilik Bir Sadakadır” Hadis-i Şerif’ini hayatlarına uygulayan imam hatip öğrencileri bakın, nasıl bir iyilik çalışması, daha doğrusu “yarışması” yapıyor.

Sarıkaya Kadılı Cumhuriyet İmam Hatip Okulu Öğrencileri İyilik Yıldızı Topluyor

Burası Yozgat’ın Sarıkaya ilçesi’ndei Kadılı Cumhuriyet İmam Hatip Ortaokulu. İyiliği yaymak, kötülükleri azaltmak amacıyla okulda başlatılan "her iyilik bir sadakadır" projesiyle öğrenciler daha çok iyilik yapmak için, kıyasıya yarışıyor. Öğrenciler yapacakları iyilikleri de kendileri buluyor ve planlıyor. kimi gereksik yanan lambaları söndürüyor, çevreyi temiz tutmak için çöp topluyor; kimi, yaban hayvanları için yiyecek bırakıyor, ağaçları suluyor. 

Peygamberimizin 'Her İyilik Bir Sadakadır' Hadisi Şerifi ışığında gerçekleşen programda öğrenciler, her gün yaptıkları iyilikleri hem öğretmenlerine anlatıyor hem de, defterlerine not alıyor. Yıl boyunca yaptıkları iyiliklerin sayısına göre öğrenciler, yıldız panosundan bir yıldıza sahip oluyor.

Eğitim öğretim dönemi sonunda 100 yıldıza ulaşan öğrenciler, iftihar belgesi ve gezi ile ödüllendirilecek.