Öğrencilerden ''Hediyem Kur’an Olsun'' Kampanyasına Büyük İlgi

17 Nisan 2019 Çarşamba

Öğrencilerden ‘’Hediyem Kur’an Olsun’’ Kampanyasına büyük ilgi…

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından yürütülen “Hediyem Kur’an olsun” kampanyası sürüyor. Kampanya çerçevesinde, 1 milyon 246 bin 427 adet Kur’an-ı Kerim bağışı alındı. Bu bağışlardan 900 bini Türkiye ve 67 ülkede insanlara ulaştırıldı. Bu rekora hayırseverlerin desteğiyle ulaşıldı. Kampanyaya destek için TDV yurtlarında kalan öğrenciler de kolları sıvadı.
 
Kampanya kapsamında yurtiçinde ve dışında Kur’an-ı Kerim talebi olanlara hediyelerin en güzeli ulaştırılıyor. Kampanyaya sahip çıkanların başında ise gençler geliyor…
 
Zira, Türkiye Diyanet Vakfı Yükseköğrenim yurtlarında kalan öğrenciler da kampanyaya katıldı. Öğrenciler, düzenleyecekleri kermes ve sergilerden elde edecekleri geliri "Hediyem Kur’an olsun" kampanyasına bağışlayacak. Ramazana kadar 22 ildeki 39 yurtta projeyle ilgili tanıtım ve farkındalık çalışmaları yapılacak. Ayrıca öğrenciler, okul ve derslerinden arta kalan zamanlarda bağışçı ziyaretlerinde bulunarak proje hakkında bilgi verip, destek isteyecek.