Özel Harekat Timleri Yerli ve Milli Silahlarla Teröristlere Göz Açtırmıyor

12 Nisan 2019 Cuma

Onlar, vatan nöbetinde; bayrak inmesin, ezan dinmesin parolasıyla kar kış, gece gündüz demeden elleri tetikte bekleyen özel harekat polisleri… Hakkari’de zor koşullarda görev yapan özel harekatçılar, göğsümüzü kabartıyor. Yerli ve milli silahlarla tam donanımlı timler, teröristlere göz açtırmıyor. 

Hava Sıcaklığı Sıfırın Altında Eksi 15, Görev Yerleri Yüksek Dağlarla Çevrili Hakkari’nin Yüksekova Ve Çukurca Kırsalı…

Polis Özel Harekat Timleri Yerli Ve Milli Silahlarla Teröristlere Göz Açtırmıyor

Onlar, kısaca ‘’PÖH’’ olarak bilinen polis özel harekat timleri.. Her türlü hava koşulunda gece gündüz görev yapan özel harekatçılar, doğu ve güneydoğunun zorlu kış ve arazi şartlarına rağmen gözünü kırpmadan vatan nöbeti bekliyor. Hakkari Emniyet Müdürlüğü’nde görevli özel harekat timleri terörle mücadeledeki başarılarıyla göz dolduruyor. 

Kent merkezindeki Bayraktepe'nin yanı sıra 3 tepeye konuşlandırılan "kale-1", "kale-2"  "kale-3" ve Yüksekova-Çukurca yolundaki "kale-4" güvenlik noktalarında görevli özel harekat polisleri, yerli ve milli silahlarla tam donanımlı şekilde bölgeyi kontrol altında tutuyor. Hainlere göz açtırmıyor.

Koordineli arama-tarama, nöbet ve gözlem faaliyeti yürüten "özel kahramanlar",  mehmetçikle birlikte canları pahasına, büyük bir fedakarlıkla görevlerini yerine getiriyor.