Rapçi Resul Aydemir 'Bi Çay İçimi'ne konuk oldu

11 Eylül 2023 Pazartesi
Rapçi Resul Aydemir 'Bi Çay İçimi'ne konuk oldu

Rapçi Resul Aydemir "Bi Çay İçimi"ne konuk oldu

Diyanet TV'de ekranlara gelen çayın sohbet ile sohbetin de çayla keyif bulduğu "Bi Çay İçimi" programına Rapçi Resul Aydemir konuk oldu.

Diyanet TV'nin yaz ekranında sohbet tadında keyifli bir program "Bi' Çay İçimi" ekranlara gelmeye devam ediyor. Selman Tuna'nın sunumuyla ekrana gelen programda ünlü sanatçılar, milli sporcular, kültür-sanat dünyasından kişilerle keyifli sohbetler gerçekleşiyor.

Rap şarkılarında sıkça dini mesajlara yer veren Resul Aydemir, yetim ve öksüz çocuklara sevgiyle yaklaşılması gerektiğini yaptıklarıyla anlattı. 

Şarkıları sosyal medyada milyonlara ulaşan Resul Aydemir Diyanet TV'nin "Bi' Çay İçimi" programına konuk oldu. Hayatını anlatan Aydemir, gassallık yaptığı dönemde kimsesiz cenazeler geldiğinde onlar için üzüldüğünü ve bu noktada yaşadığı hassasiyeti anlattı. 

Yetim ve öksüzlere karşı da daha hassas davrandığını ifade eden Aydemir, herkesi bu noktada duyarlı olmaya davet etti. Müslümanlar olarak kimsesizlere sahip çıkmanın önemini kendisinden bir örnek vererek şu ifadelerle anlattı:

"Öksüz ve yetim çocukları koruyup kollamalıyız. Dinimiz de bu şekilde emrediyor. Yetimin başını okşamalı ve koruyup gözetmeliyiz."