Saadet Teyze’nin Umre Hayali Gerçek Oldu

17 Ocak 2018 Çarşamba

Bacakları ameliyatlı olmasına rağmen bebek arabasıyla kağıt ve plastik toplayarak geçimini sağlayan, asker oğluna da harçlık gönderen Saadet teyze’nin umre hayali gerçek oldu… 65 yaşındaki Saadet Benli, “benim için hayal bile olamaz” dediği kutsal topraklara uğurlandı. 

Saadet Teyzenin “Tek Hayalim” Dediği Umre Hayali Gerçek Oldu

Türkiye Saadet teyze’yi geçtiğimiz aylarda kaydedilen işte bu görüntülerle tanıdı. Sakarya’da Bahçelievler Mahallesi'nde oturan 4 çocuk annesi saadet benli,  ilerleyen yaşına ve bacaklarında platin bulunmasına rağmen bir eskiciden temin ettiği bebek arabasıyla topladığı kâğıt ve plastikleri satarak hem geçimini sağlıyor hem de vatani görevini yapan oğluna harçlık gönderiyordu.

65 Yaşındaki Saadet Benli Umre Yapmak Üzere Kutsal Topraklara Uğurlandı

Kendisiyle yapılan sohbette, kutsal topraklara olan özlemini dile getirmişti Saadet teyze. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Saadet teyze’nin bu isteğine kayıtsız kalmadı. Kısa sürede umre için gerekli para temin edildi ve 65 yaşındaki Saadet Benli’nin umreye gidebilmesi için kayıt yaptırıldı. Sakarya İl Müftülüğünce Saadet teyze’nin kutsal topraklara uğurlanması amacıyla bir program düzenlendi. Kur’an-ı Kerim okundu, dualar edildi.

Ardından Saadet teyze yıllardır özlemini çektiği kutsal topraklara doğru yola çıktı. Saadet teyze şimdi “benim için hayal bile olamaz” dediği kutsal topraklarda... 14 günlük umre programının ardından Türkiye’ye dönüş yapacak.