Şehitlerin Hatıraları Unutulmuyor

6 Mart 2018 Salı

Terörle mücadelede vatan uğruna şehit olan kahramanlarımız unutulmuyor, hatıraları yaşatılıyor. Siirt’te bir şehit eşi, kahraman şehidimize olan hasretini onun için ayırdığı odada gidermeye çalışıyor. Afrin’de şehit olan bir mehmetçiğimizin adıysa eğitim gördüğü okula verildi. Şehitlerimizin şanı Arakan’a kadar uzandı.

İki şehidimizin anısına, Türk STK’larca arakanlı kardeşlerimizin için su kuyusu açıldı. Şehidin en özel eşyalarını, üniformasını, kıyafetlerini, künyesini ve fotoğraflarını evinin en güzel odasında bir müze gibi sergiliyor. Eşinin, hatırasını burada yaşatıyor.

Afrin şehitlerinden Ali Akdoğan’ın ismi eğitim gördüğü okula verildi

Siirt'in Pervari ilçesinde helikopter kazasında 6 yıl önce şehit olmuştu Uzman Çavuş Kürşat Güneş… Eşi Hatice Güneş onu kaybettiğinde 5 aylık hamileydi. Bebeği doğdu büyüdü ama ne yazık ki babasını hiç göremedi. Hatice Güneş de kızının baba özlemini giderebilmek için böyle bir oda hazırladı. Odasının tavanını ve duvarlarını türk bayrağına çevirdi. Her köşesini eşinden hatıra kalan fotoğraf ve eşyalarla süsledi

Bir diğer haberde İzmir’den. Afrin’deki operasyonlarda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ali Akdoğan'ın ismi izmir'in Bayraklı ilçesinde mezun olduğu okula verildi.

Arakan’da açtırılan su kuyusuna şehitler Fırat Karaca ve Murat Yılmaz’ın adı verildi

Bir şehidin hatırası da Arakan'da açılan su kuyusunda yaşatılacak. Muş kardeşlik platformuna üye sivil toplum kuruluşları, Afrin’de şehit düşen Fırat Karaca ile 2016'da Beşiktaş'taki terör saldırısında şehit düşen polis memuru Murat Yılmaz için Arakan'daki mülteci kampında su kuyusu açtı. Kuyuya şehitlerin ismi verildi. STK yetkilileri şehidin ailesine ziyaret ederek, açılan kuyunun fotoğraf ve görüntülerini  kendilerine iletti.