Siirtli İki Çocuğun Bayrak Sevgisi

9 Ağustos 2018 Perşembe

Aileleri Ordu’da mevsimlik işçi olarak bulunan çocuklar, okul bahçesinde yere düşen bayrağı fark ederek, öpüp kaldırdı. Ordu valisi Seddar Yavuz o çocukları makamında ağırladı.

Yere düşen bayrağı alıp öptü. Sonra da onu Atatürk büstüne koydu. Arkadaşı da ona yardım etti. Ordu’da güvenlik kamerasına yansıdı görüntüler. Mevsimlik işçi olarak çalışan Siirtli iki çocuktular. Ay yıldızla bayrağa olan hassasiyetleri herkesi duygulandırdı.

16 yaşındaki Serkan Hansu ile Rabia Aykaç, fındık hasadında çalışmak için aileleriyle birlikte Ordu’ya gelmişti. Bakkaldan bir şeyler aldılar, okulun bahçesine girdiler. O sırada, Çaka Çaytepe Ortaokulu bahçesindeki direkte dalgalanan al bayrağımız, şiddetli rüzgarın etkisiyle yere düştü.

Serkan bayrağı yerden alarak birkaç kez öptü ve katladı. Rabia da bayrağın ipini topladı.

Serkan ve Rabia’nın bu hareketi görüntülenerek medyaya yansıdı. Ordu valisi Seddar Yavuz çocukların bu vatan sevgisi ve bayrak saygısına kayıtsız kalmadı.

Vali Yavuz, çocukları makamında ağırladı, tebrik etti.

Vali Yavuz gençlere küçük bir de hediye verdi. İki genç de yerden kaldırdıkları Türk bayrağını valiye takdim etti. Rabia’nın, herkesin aynı hassasiyette olmasına yönelik sözleri de hafızalara kazındı.