Şırnak Şehidi Uğurlandı

31 Mart 2016 Perşembe

İl merkezini teröristlerden temizlemek amacıyla başlatılan operasyonlar sırasında Şırnak’ta bir polis şehit düştü. Şehit özel harekat polisi memleketi Adana’da ebediyete uğurlandı. Bu aradaki, bölgedeki çatışmalarda 23 terörist etkisiz hale getirildi.

Şehit Özel Harekat Polisi Volkan Çay, Adana’da Toprağa Verildi

Acı haber Şırnak’tan geldi. PKKlı teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada ağır yaralanan özel harekat polisi Volkan Çay, kurtarılamayarak şehit oldu.

Şehit özel harekatçı için Şırnak’ta askeri tören düzenlendi. 

Şehidin cenazesi daha sonra tekbirlerle memleketi Adana’ya uğurlandı.

Şehit polis baba ocağında gözyaşlarıyla karşılandı… dualarla toprağa verildi.

Mardin, Şırnak ve Hakkari’de Toplam 23 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki şehirleri teröristlerden temizlemek amacıyla başlatılan operasyonlar ise devam ediyor. Mardin, Şırnak ve Hakkari'deki operasyonlarda 23 terörist etkisiz hale getirildi. 

Çıkan Çatışmada 1 Terörist Öldürüldü

Tunceli’de de sabah saatlerinde valilik önünde hareketli dakikalar yaşandı. Valilik, adliye binaları ve polis kontrol noktasının bulunduğu alana bir terörist el bombası ve silahla saldırdı. Çıkan çatışmada terörist etkisiz hale getirildi.

Bu görüntüler de Diyarbakır’dan... Bölücü teröristler, Anadolu lisesi ve pansiyonu işte böyle ateşe verdi.

Diyarbakır’da Teröristler Bir Liseyi, Molotofkokteyli Atıp, Yaktı

Molotofkokteyllerinin isabet ettiği okul alev alev yandı. Çıkan yangın okulun zemin katını sardı. Saldırıyı gören polis ekipleri ise hemen olay yerine yöneldi, ancak teröristler gecenin karanlığından faydalanarak kaçtı.

İdil’de Sokağa Çıkma Yasağı Kısmen Kaldırıldı, İstanbul’da Operasyon Yapıldı

Şırnak’ta ise teröristlere ait bir bomba imalathanesi ele geçirildi. İdil ilçesinde sokağa çıkma yasağı kısmen kaldırıldı. Yasak yalnızca gece saatlerinde devam edecek. Bir terör operasyonu da İstanbul’da düzenlendi. Sultangazi ilçesinde bazı adreslere yapılan baskınlarda zaman zaman çatışmalar yaşandı. Bazı şüpheliler gözaltına alındı.