Suriye Şehidine Veda

21 Kasım 2016 Pazartesi
Suriye Şehidine Veda

Fırat Kalkanı Harekâtı’nda şehit olan Er Oğuzhan Demir memleketi Kocaeli’de toğrağa verildi. Suriye’nin Halep şehrinde ise açlık tehdidi ve rejim bombardımanı karşısında hayata tutunmaya çalışan sivillerin hastane umudu da kesildi. Üç gündür süren saldırılarla yaralıların tedavi görme hakkı dahi ellerinden alındı. 

Fırat Kalkanı Harekâtı’ndan acı haber geldi. Genelkurmay Başkanlığı, Numan bölgesinde meydana gelen kazada bir askerin şehit olduğunu, terör örgütü Deaş’ın saldırıları sonucunda da iki askerin hafif şekilde yaralandığını açıkladı.

Er Oğzuhan Demir Memleketi Kocaeli’de Toprağa verildi

Şehit Er Oğuzhan Demir Gaziantep’te düzenlenen askeri törenin ardından memleketi Kocaeli’ye gönderildi. Gebze ilçesindeki baba ocağında gözyaşlarıyla karşılanan demir, ikindi namazından sonra düzenlenen cenaze töreniyle toprağa verildi. 

Fırat Kalkanı Harekâtının 89. Gününde Türk jetleri Bzaghah, Al Bab kuzeyi, Kabbasin ve Suflaniyah'a operasyon düzenledi, bombardımanda terör örgütü Deaş’a ait 4 bina imha edildi. Suriye’nin kuzeyinde ilerleyen özgür suriye ordusu 214 yerleşim yerinin daha kontrolünü sağlarken, Öso ile Deaş’lılar arasında çıkan çatışmalarda 9 muhalif yaralandı.

Halep’te Sağlık Hizmetleri de Durdu

Suriye’nin Halep kentinde ise, rejim ve rus güçlerinin yerleşim yerlerini hedef alan bombardımanında 150 sivil hayatını kaybetti. Hava saldırılarında, hayati önem taşıyan tesisler de vuruldu. Zor şartlarda hizmet verebilen hastaneler bombalarla yıkıldı ve sağlık hizmetleri tamamıyla durdu. Halep’teki doktorlar dünyadaki meslektaşlarına “sessiz kalmayın” çağrısında bulundu.