Suriyeli İmam Arapça Öğretmeni Oldu

19 Ağustos 2015 Çarşamba

Türkiye'ye sığınan Suriyelilerden bazıları, ülkelerinden uzakta hayata tutunabilmek için kendi meslekleriyle geçimlerini sağlıyor. Suriyeli din görevlisi Eyüp el-Ali, Aydın’da Arapça ve Kur'an-ı Kerim öğretmenliği yapıyor. El ali, açtığı kursta hem çocuklara eğitim veriyor; hem de ailesinin rızkını temin ediyor.

 

 

Ülkesinden Uzakta Hayata Tutunabilmek için Kur’an-ı Kerim ve Arapça Kursu Açtı

Suriye’deki iç savaştan kaçıp Aydın’a yerleşen Suriyeli imam, vatandaşların desteği ile açtığı Arapça ve Kur’an-ı Kerim kursunda çocuklara eğitim veriyor. Miniklerin katıldığı kursta Kur’an-ı Kerim ve tecvid derslerinin yanında temel Arapça eğitimi de veren El-Ali,  çalışarak ailesinin geçimini sağlıyor. Eyüp El-Ali Diyanet Haber'e şunları söyledi; "Haftanın 6 günü öğrencilere Arapça ve Kur'an-ı Kerim dersleri verip ailemin geçimini bu şekilde sağlıyorum. Dersler çok güzel geçiyor. Türk kardeşlerimiz bizi muhacir olarak kabul etti, biz de onları ensar olarak gördük. Bizi ailecek kucaklayıp bağırlarına bastılar. Hepsinden Allah razı olsun."

Suriye'ye Dönmek İçin Dua Ediyor

Ülkesinden kilometrelerce uzakta hayata tutunmaya çalışan el-ali, rızkını temin edebildiği için mutlu ama vatan hasreti nedeniyle bir hayli hüzünlü. İmam Eyüp El-Ali, iç savaşın sona ermesi ve ülkesine bir an önce dönmek için dua ediyor.