TDV Kurban Vekalet Ücretlerini Açıkladı

19 Ağustos 2015 Çarşamba

Kurban bayramı yaklaştı;  Türkiye Diyanet Vakfı da yurt içi ve yurt dışı kurban vekalet ücretlerini belirledi. Vakıf genel müdürü İsmail Palakoğlu, kurban vekaletiyle ilgili ayrıntıları Türkiye Diyanet Vakfı mikrofonlarına anlattı.

 

Diyanet Vakfı Kurban Vekaletlerini Ülkemizde ve Dünyanın Dört Bir Yanındaki İhtiyaç Sahiplerine Ulaştıracak

22 yıldan beri vekalet yoluyla kurban programı organize ediyoruz. Hayırsever vatandaşlarımızdan almış olduğumuz kurban vekaletlerini emanetlerini hem ülkemizdeki dört bir taraftaki ihtiyaç sahiplerine hem de Afrika’dan Asya’ya balkanlara Ortadoğu’ya kadar dünyanın dört bir tarafındaki ihtiyaç sahipleri Müslüman kardeşlerimize ulaştırmış oluyoruz.

2015 Yılı Kurban Vekalet Bedeli Ne Olacak?

Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü İsmail Palakoğlu kurban vekaletiyle ilgili ayrıntıları Diyanet Haber mikrofonları aracılığıyla aktardı;

"Ülkemizde kurban bağışında bulunmak isteyen vatandaşlarımız kurbanları Türkiye de kesilsin ve Türkiye’de ki ihtiyaç sahiplerine dağıtılsın diyorlarsa 625 tl yok kurbanlarım yurt dışında kesilsin yurt dışında ki kardeşlerimize ulaşsın diyorsa 450 tl olaraktan 24 ağustostan itibaren kurban bağışlarını yapabilirler." 

Türkiye Diyanet Vakfının İnternet Adresinden Online Bağış

"Vakfımızın internet sayfası www.diyanetvakfi.org.tr online kurban bağışında bulunabilirler yada anlaşmalı olan kamu bankaları katılım bankaları ve PTT şubelerine giderekten herhangi bir masraf ödemeden ben kurban vekaletimi kurban bağışımı TDV'ye bağışlıyorum demeleri yeterlidir."