TDV Bakü Türk Lisesi’nde Açılış

2 Kasım 2017 Perşembe

Türkiye Diyanet Vakfı’nın Bakü’deki türk lisesinde açılış heyecanı vardı. Lisenin yeni binasının açılışını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan yaptı. Erdoğan, lisenin başarısıyla gurur duyduğunu söyledi... Yenilenen Türkiye Diyanet Vakfı Bakü Türk Lisesi’nin açılışı yapıldı.

Lisenin Yeni Binasının Açılışını Emine Erdoğan Yaptı 

TDV’nin gözetiminde faaliyetlerini sürdüren ve Tika’nın alt yapısını yenilediği Türk lisesinin açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Azerbaycan ziyaretine eşlik eden Emine Erdoğan yaptı. Liseden mezun olan 23 öğrenci üniversite sınavı birincisi olmuştu. Okul hakkında bilgi alan Emine Erdoğan, Bakü Türk Lisesinin eğitim faaliyetlerinin gurur verici olduğunu söyledi; "1994 yılında TDV tarafından kurulan ve kısa sürede Azerbaycan’ın en başarılı okullarından birsi haline gelen Bakü Türk Lisesi medarı iftiharımızdır."

Erdoğan, bu okuldan mezun olan öğrencilerin iki ülke arasındaki ilişkilere önemli katkılar sağlayacağını belirtti; "Buradan mezun olan gençlerin hem Azerbaycan'ın güçlenmesine hem de Türkiye-Azerbaycan ilişkilerinin daha da gelişmesine büyük katkı sağlayacaklarına inanıyorum"

Açılış töreninin ardından Emine Erdoğan sınıfları gezdi ve azeri öğrencilerle birlikte ders dinledi.112 öğretmenin görev yaptığı Bakü Türk Lisesi’nin 827 öğrencisi var…