TDV Suriye’de Yaraları Sarmaya Devam Ediyor

8 Ocak 2018 Pazartesi
TDV Suriye’de Yaraları Sarmaya Devam Ediyor

Türkiye, yaptığı yardımlarla mazlum halklara umut olmaya devam ediyor. Suriye’ye iç savaşın başladığı andan itibaren yardım eli uzatan Türkiye Diyanet Vakfı, bölgede hayatın normale dönmesi için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Şu ana kadar yaklaşık 190 milyon Türk Lirası değerinde yardımı savaş mağdurlarına ulaştıran Türkiye Diyanet Vakfı, uluslararası sivil toplum kuruluşlarının yardımlarına da öncülük ediyor. 

Türkiye Suriye için umut olmaya devam ediyor. İç savaşın başladığı 2011 yılından bu yana yaraların sarılması için yardım faaliyeti yürüten Türkiye Diyanet Vakfı, bölgede hayatın normale dönmesi için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Hala süren çatışmalar nedeniyle temel ihtiyaçlarını karşılamada bile zorluk çeken Suriyeliler, Türk halkının yardımıyla nefes alıyor. 

Türkiye Diyanet Vakfı, bölgede günlük sıcak yemek dağıtımının yanında günlük ekmek üretimi, gıda paketi dağıtımı, çadır kurma ve su kuyuları açma gibi temel yardım faaliyetleri gerçekleştiriyor. Yardımlar bunlarla da kalmıyor. Okul yapımı, yıkılan camilerin yeniden inşaası ile bakım ve onarımı hizmetleri, din görevlisi eğitimleri ve eğitim yardımları gibi projelerle Suriyeli savaş mağdurlarına umut oluyor. Ancak Esed rejiminin sivillere saldırıları sürüyor. Hava saldırılarından kaçan halk ise kırsal noktalara ve İdlib’in kuzeyine doğru göç etmeye devam ediyor. 

Şu Ana Kadar 190 Milyon TL Değerinde Yardım Savaş Mağdurlarına Ulaştırıldı

Bu güne kadar yaklaşık 190 milyon Türk Lirası değerinde ayni ve nakdi yardımı savaş mağdurlarına ulaştıran Türkiye Diyanet Vakfı, İslam dünyası başta olmak üzere uluslararası sivil toplum kuruluşlarının Suriye yardımlarına da öncülük ediyor. 

Türkiye-Pakistan Kardeşliği, Suriye İçin Umut Oldu

Bu kapsamda Pakistan merkezli Baitussalam Derneği ile ortak yürütülen proje sayesinde savaş mağdurlarına kışlık malzeme ulaştırıldı.