TDV Yurt Kayıtları Başladı

3 Ağustos 2015 Pazartesi

Üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından yurtlara kayıtlar başladı. Türkiye Diyanet Vakfına ait yükseköğrenim yurtları için de kayıt süreci başladı. Huzurlu bir barınma ve eğitim imkanı sunan TDV yurtlarının kapasitesinin önümüzdeki dönemde daha da arttırılması planlanıyor. 

 
Türkiye Diyanet Vakfının 10 ildeki 12 yükseköğrenim öğrenci yurduna kayıtlar başladı. Vakfın yurtlarında kalmak isteyen öğrenciler, TDV’nin internet sitesi üzerinden ön kayıt yaptırabilecek. Öğrenciler ayrıca, TDV eğitim koordinatörlükleri, vakıf şubeleri ve müftülüklere de müracaat edebilecek.
 
Yeni kayıt döneminde İstanbul Ümraniye, Ankara ve Muğla’daki yurtlar da hizmete girecek. üniversite öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği Türkiye Diyanet Vakfı yurtlarının kapasitesinin ve sayısının arttırılması planlanıyor.
 
Yurtlar, sağladıkları modern yaşam alanlarının yanı sıra huzurlu bir eğitim ve konaklama ortamı sunduğu için de tercih ediliyor. Yurdun olmadığı illerde ise Türkiye Diyanet Vakfı öğrencilere konukevleriyle hizmet veriyor. 24 ilde açılan 75 konuk evinde, 523 öğrenci kalıyor.