TDV’nin Vekaletle Kurban Kesim Organizasyonu

31 Ağustos 2015 Pazartesi

Kurban bayramı yaklaştı; Türkiye Diyanet Vakfı ise 2015 organizasyonu kapsamında vekaletle kurban programı için tüm hazırlıklarını tamamladı. Avrupa’daki bilgilendirme toplantılarına da hız verildi. Bir önceki yıla oranla yurtdışı kurban vekaleti sayısını yüzde 41 arttıran vakfın bu yılki hedefi ise çok daha büyük.

 

Türkiye Diyanet Vakfı, bu yıl kurban bayramında türkiye’de 182 il ve ilçe merkezinde, yurt dışında da 76 ayrı ülkenin 450 bölgesinde kurban kesimi yapacak. Vakıf, vekalet yoluyla kurban programında bu yıl 200 bin hisseyi hedefliyor.

Yurt Dışındaki Kurban Vekaleti Sayısı Geçen Yıla Oranla Yüzde 41 Oranında Arttı

Türkiye Diyanet Vakfı, bugüne kadar 686 bin 920 hisse kurbanı dünyanın farklı coğrafyalarında ve yurt içinde ihtiyaç sahiplerine dağıttı. Kurban Vekalet sayısını geçen yıla oranla türkiye'de yüzde 62, yurt dışında da yüzde 41 arttırdı. 2015 yılı organizasyonu çerçevesinde kurban kesim ve dağıtımlarının sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için programın her aşaması planlandı, tüm hazırlıklar tamamlandı. Kurban bedelleri bu yıl yurt içinde 625 tl, yurt dışında da 450 tl olarak açıklandı. 

Avrupa'da yaşayan gurbetçi vatandaşlarımız ise Türkiye Diyanet Vakfının organizasyonu kapsamında 150 avroya ya da 180 dolara vekaletle kurban kestirebilecek.