Terör Nedeniyle Kapanan Camiler

16 Mart 2016 Çarşamba

Sur’daki Camilerden 6’sı Tadilat Çalışmasının Ardından Yeniden İbadete Açıldı

Doğu ve Güneydoğu illerindeki şehirleri terörden temizlemek amacıyla başlatılan operasyonlarda tahrip edilen camiler yeniden ibadete açılıyor. Diyarbakır Sur’da güvenliğin sağlandığı bölgelerde 6 cami hizmete açıldı. 

Diyarbakır - Sur’daki minikler Kur’an-ı Kerim eğitimine yeniden başladı. Teröristler tarafından yakılıp yıkılan, duvarlarına kurşun izleri işlenen camiler yeniden çocuk cıvıltılarıyla şenlendi.

İlçedeki bazı noktalarda terör örgütü pkk’ya yönelik operasyonlar tamamlandı ve güvenlik sağlandı. Bu noktalarda hayat yeniden normale döndü. Teröristlerce tahrip edilen 6 cami de 3 ay aradan sonra yeniden ibadete açıldı.

Tarihi Hz. Süleyman, Hz. Ömer, Salos, Hacı Büzrük, Kozlu ve Kaşık Budak camileri ciddi bir temizlik ve tadilat çalışmasından geçirildi. Mahalleli şimdi yeniden cemaatle namaz kılabilmenin mutluluğunu yaşıyor.

Cemaatle namaz kılıyoruz mutluyuz çoktan beri birbirimizi de görmüyoruz sevinçliyiz mutluyuz

Halkımızı camimize bekliyoruz camimiz açık çok şükür hasar görmemiş bir şekilde tertemiz bir şekilde halkımızı bekliyoruz Allahın evine peygamberimizin ocağına bekliyoruz namazlarını kılmaya mutlu bir şekilde gelmelerini bekliyoruz.

Bölgede görev yapan polis ekipleri ise, camilerde Kur’an eğitimi alan çocuklarla yakından ilgilendi, onlara şeker ikram etti.