Terör Saldırısı Mağdurlarına 'Manevi' Destek

16 Mart 2016 Çarşamba

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Görevlileri Yaralıların Yaralarını Sarıyor

Yüreğimizi yakan terör saldırısından sağ kurtulanların yaralarını sarmak için Diyanet İşleri Başkanlığı’nın manevi destek uzmanları da devreye girdi. Din görevlileri hastanelerde tedavi gören mağdurları ziyaret ederek onlara manevi destekte bulunuyor. Yaşadıkları travmayı kolayca atlatabilmeleri için çalışıyor.

Diyanet İşleri Başkanlığının manevi destek uzmanları yaralıları tek tek ziyaret ediyor; onların patlamanın şokunu üzerlerinden bir an önce atmaları için çalışıyor.

"Diyanet İşleri Başkanımızın sizlere tüm mağdurlara selamı var.bütün hastalarımıza selam ve sevgilerini iletiyor biz devletimizin bütün kurumlarıyla sizlerin yanında olmaya devam edeceğiz."

"Ben arkadaşın arabasıyla geçiyorduk o sırada oradan geçerken bir anda gözüme toz bulutu geldi arabanın hava yastığı patladı daha sonra önümde araç yok diye düşündüm sonra bomba olduğunun farkına vardım…"

Başkenti kana bulayan terör saldırısından en çok onlar etkilendi. Patlamadan yaralı olarak kurtulduktan sonra, hastanelerde tedavi altına alındı… Yaşadıkları travmayı atlatmalarına yardımcı olmak konusunda ise Diyanet İşleri Başkanlığı’nın manevi desktek hizmeti de devreye girdi. 

"Eski günlere normal hayata dönünceye kadar da sizlerin yanında olacağız.maddi ve manevi olarak."

Diyanet tarafından yetiştirilen uzmanlar,terör mağdurlarıyla,dini ve psikolojik destek görüşmeleri yapıyor. "Gerekiyorsa olaydan sonra psikiyatr yardımı almaları gerekiyorsa bu noktada uzmanlara başvurmalarını tavsiye ediyoruz."

Manevi destek uzmanları yaralı yakınlarına da yol gösteriyor.  "En başta ailelerinin ve yakınlarının ciddi desteği gerekiyor fiziksel anlamda iyileşip hastanemizden çıktıktan sonra hayata döndükleri zaman ailelere en büyük tavsiyemiz olayı mağdurlara tekrar tekrar konuşturarak ve anlatarak yaşatmamalarıdırbu noktada yardım edebilirler…"