Terör Operasyonları

18 Mart 2016 Cuma

Şırnak - Merkez, Yüksekova ve Nusaybin’de Toplam 17 Terörist Öldürüldü

Terörle mücadele hız kesmeden devam ediyor. Türk Silahlı Kuvvetleriyle emniyetin ortaklaşa düzenlediği operasyonlarda dün toplam 17 terörist öldürüldü. Bu arada, güvenlik güçlerinin sivillerin can güvenliğine yönelik hassasiyeti Diyarbakır’ın Bağlar ilçesindeki teröristlerin hain planını suya düşürdü. 

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde terör yuvalarını temizlemek için başlatılan operasyonlar sürüyor… Şırnak’ta teröristlerin kurdukları barikat ve tuzakladıkları patlayıcılar top atışlarıyla imha edildi  İmha işlemi sırasında bölgeden dumanlar yükseldi. Şiddetli çatışmaların yaşandığı il merkezi, silah ve patlama sesleriyle yankılandı.

Bu arada Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde teröristlerin hain planı suya düştü… Sivil vatandaşların geçtiği güzergahtan güvenlik kuvvetlerine ateş eden teröristler, polislerin de karşılık vererek sivil ölümlerine yol açmasını planlıyordu… ancak, güvenlik kuvvetlerinin duyarlılığı sayesinde teröristlerin beklediği olmadı. 

Son bilgilere göre dün Şırnak merkezde 7, Hakkari - Yüksekova’da 6 ve Mardin - Nusaybin’de 4 olmak üzere toplam 17 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi.

Şehitler Ebediyete Uğurlandı

Terörle Mücadele Şehitleri Antalya, Bursa ve Şanlıurfa’da Defnedildi

Operasyon bölgelerinden maalesef şehit haberleri de geldi… Mardin'in Nusaybin ilçesi'nde çıkan çatışmada şehit düşen polis memuru Kazım Esmer, dün Antalya'da gözyaşlarıyla toprağa veridi.

Aynı bölgede askeri zırhlı araçla ekip aracının çarpıştığı kazada iki polis memuru şehit düşmüştü… Şehit emniyet amiri Gaffari Güneş Malatya’da, Turgut İnanç ise memleketi Şanlıurfa’da ebediyete uğurlandı.

Hakkari Yüksekova’da yaralanan ve 15 gündür tedavi altında bulunan Astsubay Nihat Topal’danda şehadet haberi geldi.  Şehit astsubayın cenazesi Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde yalıntaş mezarlığında binlerce kişinin katıldığı cenaze töreni sonrası defnedildi.

Orgeneral Hulusi Akar ise, 18 Mart şehitler günü dolayısıyla genelkurmay başkanlığı karargahı'nda şehit yakınlarıyla bir araya geldi. Akar terör operasyonlarının kararlılıkla süreceğini belirtti. "Devletimizin bekasına, milletimizin birlik, beraberlik ve güvenliğine kast eden hainlerin planları halkımızın sağduyusuyla, devletimizin kararlı duruşuyla ve fedakar ve kahraman silah arkadaşlarımızın büyük emek ve gayretleri sayesinde hedefine ulaşmamıştır, ulaşamayacaktır."