Prof.Dr. Görmez’in Cizre Ziyareti

21 Mart 2016 Pazartesi

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, terör operasyonları biten ilçelere yaptığı cuma ziyaretleri kapsamında dün Şırnak Cizre’deydi. Cuma hutbesinin bir kısmında cemaate kürtçe seslenen Görmez, namaz sonrası ilçeyi gezdi, vatandaşlarla sohbet etti. Teröristlerin tahrip ettiği bir camiyi de inceleyen Görmez, ziyareti sırasında bir Kur’an Kursunun da açılışını yaptı. 

Cuma Hutbesi İrad Eden Görmez Hasarlı Camileri Gezdi, Kur’an Kursu Açılışı Yaptı

Şırnak Cizre’de cuma namazı kıldıran Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Ulu Cami’de cemaate kürtçe seslenerek İslam ile kardeşlik bağlarına vurgu yapmıştı.Cami çıkışında ilçeyi gezen Diyanet İşleri Başkanı, halkın yoğun ilgisiyle karşılaştı. Cizre sokaklarında esnafla ve vatandaşlarla sohbet etti.

Görmez, saldırılarda yıkılan ve zarar gören camileri de gezdi. Görmez, ilçede teröristlerce zarar verilen 45 camiyle ilgili de yetkililerden bilgi aldı. Diyanet işleri başkanı, bölgedeki temasları kapsamında bir de Kur’an Kursu açılışı yaptı. 

Kendisini karşılayan öğrencilerin ilahileri eşliğinde El-Cezeri erkek yatılı Kur'an Kursunu hizmete açan görmez, sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etti.