'Teşekkürler Türkiye' Festivali

25 Nisan 2016 Pazartesi

İslam dünyasından 210 kanaat önderi, sığınmacılar ve Türkiye’de eğitim gören öğrencilere teşekkürler Türkiye festivali düzenledi. Türkiye’nin islam dünyası için yaptıklarına bir minnet ifadesi olarak gerçekleştirilen organizasyonda, rekor denemesi de yapılacak.

İslam Dünyası, Yardımlarından Dolayı Türkiye’ye Teşekkür Etti

Mültecilere ev, mazlumlara destek olan türkiye’ye islam ülkelerinden kocaman bir teşekkür geldi. Türkiye’de yaşayan araplar ve eğitim gören müslüman öğrenciler “teşekkürler türkiye” demek için bir festival düzenledi. İslam dünyasından 210 kanaat önderinin İstanbul’da buluştuğu etkinliğe hamas siyasi büro başkanı halid meşal de katıldı. Mısır, Filistin, Suriye ve Ortadoğunun farklı ülkelerinden müslümanlar… Hepsi Türkiye’nin kendilerini yalnız bırakmamasından duydukları sevinci dile getirdi.

Festivalin Sinan Erdem Spor Salonunda gerçekleştirilen açılışına Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan da katıldı. Akdoğan, “Türkiye ne pahasına olursa olsun İslam dünyasının yanında olmaya devam edecektir” dedi.

Festival bir rekor denemesine de sahne olacak. 7 bin kişi aynı anda 'Teşekkürler Türkiye' diyerek guinness rekorlar kitabı'na girmeye çalışacak.