Türk Kızılayı’nın İlk Gençlik Merkezi

25 Ekim 2018 Perşembe

Türk Kızılayı muhtaç, mazlum ve mağdurların yanında yer almanın yanısıra, gençlere yönelik de çalışmalarla dikkat çekiyor. Ankara’da bir gençlik merkezi açıldı. Diyanet haber; kurumun, ilk gençlik merkezi olan bu mekanı ziyaret etti.

Ankara Hamamönü’deki merkezde gençler ders çalışıyor, kültürel etkinliklere katılıyor

Gençlerin boş zamanlarını verimli geçirmeleri ve bir araya gelerek çeşitli aktiviteler yapmaları için kurulan, türk kızılayı bünyesindeki ilk gençlik merkezi ankara hamamönü’nde kapılarını açtı.

Gençlerin geleceğe hazırlanacağı merkezde a’ dan z’ye çeşitli etkinlik ve sosyal faaliyetler yapılıyor. Gençlere sosyalleşebilecekleri alanlar oluşturulmuş. Tabi hepsinden önemlisi ders çalışmak için ideal bir ortam.

Ankara’da öğrenim gören yabancı uyruklu gençlerle de bir araya gelerek, onların  ülkelerini ve kültürlerini tanıma imkanı da bulan Türk Kızılayı’nın gönüllü gençler, merkezin kütüphanesinden de yararlanıyor. 

İki kat olan gençlik merkezine daha kapıdan girdiğiniz ilk andan itibaren bir sukünet ve huzur hissediyorsunuz. O nedenle, bir ders çalışma ve etkinlik alanının yanında dinlence olarak da değerlendirilmesi mümkün. Dahası engelliler de unutulmamış. Ankara Gençlik Merkezi’nin giriş katında her hafta engelli, down sendromlu ve otistik çocukların ürettiği el emeği ürünler sergilenecek.