Vakit İyilik Vakti, Bu Ramazan ve Her Zaman

12 Haziran 2015 Cuma

Diyanet İşleri Başkanlığı her Ramazan, bu mübarek ayın maneviyatına uygun bir tema belirliyor. Başkanlık bu yıl için ise “Vakit İyilik Vakti, Bu Ramazan ve Her Zaman” mesajıyla yola çıkacak, Ramazan ayı boyunca yapılan faaliyetlerde “iyilik” konusu ele alınacak. 

 
 
17 Haziran’da ilk teravih namazı kılınacak, 18 Haziran Perşembe günü ilk oruç tutulacak. Diyanet İşleri Başkanlığı bu Ramazanda “iyilik” temasını işleyecek, Ramazan etkinliklerinde “Vakit İyilik Vakti Bu Ramazan ve Her Zaman” sloganı kullanılacak. İslam medeniyetinin gerektirdiği şekilde iyiliğin hakim olmasına çalışılacak; yoksul ve yardıma muhtaç ailelerle, varlıklı aileler arasında kardeş uygulaması teşvik edilecek. Yardım toplama kampanyalarına ve mültecilere yönelik çalışmalara ağırlık verilecek. 
 
Diyanet İşleri Başkanlığının iyilik teması kapsamında “askıda uygulaması”nın da yaygınlaştırılması planlanıyor. Cami bahçelerine ya da belirlenen noktalara yoksulların ulaşması için yiyecek ve giyecek malzemelerin asılarak paylaşımın arttırılması hedefleniyor. Ramazan’da ayrıca cezaevi, esnaf, hasta, huzurevi, yetiştirme yurdu ve şehit-gazi ailelerine de ziyaretler düzenlenecek, iftar sofralarında kardeşlik pekiştirilecek.