VIII. Dini Yayınlar Kongresi yarın başlıyor...

27 Mayıs 2021 Perşembe
VIII. Dini Yayınlar Kongresi yarın başlıyor...

VIII. Dini Yayınlar Kongresi yarın başlıyor...

VIII. Dini Yayınlar Kongresi yarın başlıyor. 

“Dijital Yayıncılık" başlığıyla düzenlenecek kongre, açılış oturumunun ardından düzenlenecek panelle devam edecek. Kongrede üç gün boyunca  “Dijital Dünyayı Anlamak”, “Dijital Yayıncılık; Fırsatlar ve Riskler”, “Dini İçerikli Dijital Yayıncılık” “Dijital Yayıncılık ve Din Eğitimi”, “Dijital Çağda Medya Okuryazarlığı” ve “Dijital Trendler, Yeni Dini Akımlar”" ana başlıkları çeşitli yönleriyle ele alınıp müzakere edilecek. 

Türkiye Diyanet Vakfı konferans salonunda gerçekleştirilecek ve üç gün boyunca devam edecek VIII. Dini Yayınlar Kongresi, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın canlı bağlantıyla katılacağı açılış oturumuyla başlayacak.

Açış konuşmasını Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın canlı bağlantı yoluyla yapacağı kongrenin açılış programı Diyanet TV'de yarın saat 10.00'da ekranlara gelecek.

Kaynak eserlerden mesleki eserlere, halk kitaplarından çocuk kitaplarına farklı kategorilerde çalışmalar yaparak toplumun bütün kesimlerine ulaşmayı hedefleyen Diyanet İşleri Başkanlığı, kongreyle yayıncılık alanındaki gelişmeleri takip etmek, yayın hizmetleri için kısa, orta ve uzun vadede hedefler belirleyerek yeni projeler üretmek, konunun uzmanlarından istifade etmenin yanı sıra kendi bilgi ve tecrübelerini özel sektör ile paylaşarak dini ve dijital yayıncılık alanındaki gelişmelere katkı sağlamak amaçlanıyor. 

Kongre, Pazar günü kapanış oturumuyla sona erecek.