Ahmet Özhan Diyanet’e Konuk Oldu

8 Nisan 2015 Çarşamba

 Diyanet İşleri Başkanlığında her hafta düzenlenen konferanslar kapsamında bu hafta dinleyicilerin karşısına ünlü sanatçı Ahmet Özhan çıktı. Özhan hem tasavvuf musikisini örneklerle anlattı; hem de kendisini dinlemek üzere konferans salonunu dolduranlara doyumsuz bir musiki ziyafeti sundu.

 

 

 

 
 
Diyanet İşleri Bakanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü öncülüğünde gerçekleştirilen konferanslar devam ediyor. Bu haftanın konuğu tasavvuf musikisi sanatçısı Ahmet Özhan oldu.
 
Diyanet İşleri Başkanlığının faaliyetlerinin çok önemli olduğunu vurgulayan Özhan, Diyanet’in günümüzde kötülüklerin önünde bir bent olduğunu ifade etti. “Örneklerle Türk Tasavvuf Musikisi’’ başlıklı sohbetinde Özhan, müziğin ancak insanın yaradılışındaki manaları ortaya koyduğu zaman bir önem taşıdığını söyledi. “Müzik sadece müzik olarak yapıldığı zaman anlamını yitirir, beşeri bir tuzak haline dönüşür.” diyen Özhan sohbetin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Konferans Salonunu dolduran başkanlık personeline Türk Tasavvuf Musikisinin güzide eserlerini icra etti.
 
Büyük beğeniyle dinlenen ilahilerin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Prof.Dr. Ali Erbaş, Ahmet Özhan’a Diyanet Yayınları arasında bulunan İslam ve Estetik adlı eseri takdim etti.