Türkiye Diyanet Vakfı İyilikte Öncü

8 Nisan 2015 Çarşamba

 Türkiye Diyanet Vakfı ihtiyaç sahipleriyle hayırseverler arasında kurduğu iyilik köprüsünü her geçen gün büyütüyor.  Geçtiğimiz yıl ülkemizde miktarı 250 milyon lirayı aşan yardım faaliyeti gerçekleştirildi. Eğitimden kültüre, mağdur insanların ihtiyaçlarından dini hizmetlere kadar pekçok alanda çalışma yürütüldü. İşte rakamlarla Türkiye Diyanet Vakfının yurtiçinde yaptığı yardım faaliyetleri:

 

 

 
 
 
 
Zekat ve fitreler, mağdur ve muhtaçlara yapılan yardımlar ve kurban yardımları. Hepsi mağdur insanlara ulaştırıldı. Ortaya 250 milyon lirayı aşan bir yardım rakamı çıktı. Türkiye Diyanet Vakfı bu dev rakamı iyiliğe harcadı.
 
Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü İsmail Palakoğlu Diyanet TV mikrofonlarına yaptığı açıklamada yardımların kendilerine güvenen hayırsever vatandaşların desteğiyle yapıldığına dikkat çekti. Vakfın 2014’teki yardım faaliyetlerinde en büyük payın 138 milyon lirayla dini hizmetlere ayrıldığını vurgulayan Palakoğlu, “Biz kesinlikle ülkemizi de ihmal etmiyoruz. Türkiye’de mevcut 997 şubemizle hem dini hem de hayri hizmetlerimize yoğun bir şekilde devam ediyoruz. Geçen yıl Diyanet İşleri Başkanlığının gerçekleştirdiği cami, Kur’an kursu ve müftülük hizmetlerine yaklaşık 138 milyonluk bir destek gerçekleştirdik.” diye konuştu.
 
Palakoğlu kurban ve ramazan başta olmak üzere yıl içinde ihtiyaç sahibi olan ailelere de yaklaşık 37 milyon liralık yardım yapıldığını söyledi. Türkiye Diyanet Vakfının eğitim de büyük önem verdiğini vurgulayan Palakoğlu, halen vakıf tarafından yurt dışı ve yurt içindeki imam hatipler, ilahiyat fakülteleri, öğrenci yurtları ve Suriyeli mültecilerin eğitim gördüğü okullarda binlerce öğrenci okutulduğunu dile getirdi. Palakoğlu, “2014 yılında yaklaşık 43 milyon liralık eğitim yardımı yaptık. Sadece ülkemizde yaklaşık burs verdiğimiz, barındırdığımız tüm ihtiyaçlarını karşıladığımız 50 bin öğrencimiz var.”diye konuştu.